HaberlerAK Parti Samsun Milletvekili Demircan: 'Meclis üzerine düşeni yaptı'

AK Parti Samsun Milletvekili Demircan: 'Meclis üzerine düşeni yaptı'

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Türkiye'nin referandumla demokratik bir süreç yaşayacağını ifade ederek, ''Meclis üzerine düşeni yaptı. Anayasayı değiştirmedi, bu değişiklik teklifini halka götürmenin yolunu açtı. Şimdi kararı milletimiz verecek'' dedi

AK Parti Samsun Milletvekili Demircan: 'Meclis üzerine düşeni yaptı'

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Demircan, Anayasa değişikliği sürecinde meclisin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini söyleyerek, ''Şimdi biz bütün teşkilatlarımızla sahada olacağız. Bu süreçte milletimize en iyi şekilde, bu Anayasa önerisinin neler getirdiğini, ülkenin bundan nasıl fayda sağlayacağını ve ülke için ne tür olumlu neticeler doğurduğunu anlatacağız'' ifadelerini kullandı.

TEŞKİLATLAR SAHADA
Anayasa değişikliğinin çok uzun yıllardır Türkiye'nin gündeminde olduğunu kaydeden Demircan, ''Meclis üzerine düşeni yaptı. Anayasayı değiştirmedi, bu değişiklik teklifini halka götürmenin yolunu açtı. Şimdi kararı milletimiz referandumla verecek. Bu süreçte milletimize en iyi şekilde, bu Anayasa önerisinin neler getirdiğini, ülkenin bundan nasıl fayda sağlayacağını ve ülke için ne tür olumlu neticeler doğurduğunu anlatacağız. Biz bunun doğru olduğuna inanıyoruz. Önergelerimizi de MHP'nin de desteğiyle meclisimizden yeterli sayı olan 330'un üzerinde bir oyla geçti. Şimdi karar verecek gerçek merci milletimiz, biz de onlara anlatacağız. Biz de bütün teşkilatlarımızla sahada olacağız'' dedi.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ
Referandum çalışmaları sürecinde muhalefetin de kendi görüşünü sahada anlatacağını söyleyen Demircan, ''Halkımız sonunda bakacak, bunu kimler destekliyor ve sahip çıkıyor. Karşı çıkanların argümanları neler. Desteklemiyorlar ama önerileri nelerdir? Şu ana kadar muhalefetin bir önerisi yok. Muhalefet şimdiye kadar mevcut 12 Eylül darbe anayasasının karşına 'Bu anayasayı değiştirmek gerekir' diye çıktı ama, tamam bizim görüşlerimize karşı çıkabilirler buna saygı duyarız ancak kendi görüşleri neydi, ne öneriyorlardı bu yok. Önümüzde güzel bir demokratik süreç yaşanacak buna inanıyorum. Bu ülkenin sahibi aziz millet, milletin hizmetlerini de yürütmek için devleti yönetme hakkı yine millete ait. Bu milletin anayasası. Anayasa yapma hakkı da milletin. Biz onların vekilleriyiz. Biz üzerimize düşeni yaptık, görevimizi yerine getirdik. İşin sahibi olan milletimiz karar verecek'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}