HaberlerAmasya HaberleriVali yardımcılığından kaymakamlığa atanınca bu açıklamayı yaptı

Vali yardımcılığından kaymakamlığa atanınca bu açıklamayı yaptı - Amasya Haberleri

Amasya'nın Suluova ilçesinde 2 gün önce göreve başlayan Kaymakam Abdullah Aslaner'in 'Mesleki kıdem ve kariyerimle münasip olmayan bu tayin sebebiyle müteessirim' açıklaması ilçe sakinlerinin tepkisine yol açtı.

Vali yardımcılığından kaymakamlığa atanınca bu açıklamayı yaptı

1 Aralık'taki kaymakamlar ve vali yardımcıları kararnamesiyle Kırıkkale Vali Yardımcılığı görevinden Suluova Kaymakamlığına atanan Abdullah Aslaner, 23 Ocak'ta ilçeye gelerek göreve başladı. Kaymakam Aslaner, kaymakamlığın resmi internet sayfasından bir açıklama yaptı. Açıklamasında, 8 yıldır vali muavinliği yaptığını hatırlatan Kaymakam Aslaner, 'Mesleki kıdem ve kariyerimle münasip olmayan bu tayin sebebiyle müteessirim. Ayrıca sekiz yıldır Vali Muavinliği yapmam sebebiyle Kaymakamlıktan azadeyim. Hem izzet-i nefsime ağır gelen bu tayin, hem de meslekten uzak oluşum hasebiyle Suluova Kaymakamlığında ne kadar başarılı olacağım ve siz muhterem Suluovalılara ne kadar hizmet edeceğim hususunda mütereddidim' ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanlığı inceleme başlattı
Amasya Valisi Salih Işık, açıklamanın ardından görüşüp uyardığı Abdullah Aslaner ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından inceleme başlatıldığını belirtti.
Katıldığı İl Koordinasyon Kurulu toplantısı girişinde hatırlatılan sözlerini savunan Aslaner, 'Tam okursanız zaten bana hak verirsiniz. Ama okumazsanız tepki gösterirsiniz' diye konuştu.

'Suluova halkını üzdü'
Talihsiz bulduğu açıklamaya halkın sosyal medyadan tepki gösterdiğini anlatan Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok da, 'Yayınladığı mesaj içerik itibariyle Suluova halkını üzdü. Orada bahsetmiş olduğu mesleki liyakatin, kıdemin, tecrübesi için Suluova'nın uygun olmadığını ifade etmesi Suluova halkının gönlünde yaralanmaya neden oldu. Sivil toplum örgütleri, meslek odaları hep bir ağızdan rahatsızlıklarını ifade ettiler' şeklinde konuştu.

Vali yardımcılığından kaymakamlığa atanınca bu açıklamayı yaptı

SIRADAKİ HABER
}