HaberlerSamsun AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı fesh oldu

Samsun AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı fesh oldu

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, Atakum İlçe Teşkilatı'nın büyük çoğunluğunun istifa etmesiyle yönetimin fesh olduğunu söyledi. Göksel, ''En yakın zamanda genel merkeze bir isim önereceğiz ve atama gerçekleşecek'' dedi

Samsun AK Parti Atakum İlçe Teşkilatı fesh oldu

AK Parti Atakum ve Hava İlçe Teşikatlarının parti genel merkezi tarafından istifalarının istenmesinin ardından Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin istifa etmeyeceğini açıklamıştı. AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, teşkilatta yeter sayısının üzerinde istifa gerçekleştiği için yönetimin fesh olduğunu söyledi.

ARKADAŞLAR HİSLİ DAVRANDI
Tüzük gereği teşkilat yönetim kurulunun yarısından bir fazlasının istifa etmesiyle yönetimin fesh olacağını hatırlatan Başkan Göksel, ''Atakum teşiklatında da 30 kişilik bir heyet vardı. 16 kişi istifa ettiğinde düşer. Şu anda da 16'dan fazla istifa geldiği için teşkilat düşmüş oluyor. Ülkemiz şu anda önemli bir eşikten geçiyor. Referanduma giderken de partinin böyle şeylerle uğraşması çok doğru değil. Burada birimizin 'İstifa etmem. İl yönetimine, genel merkeze zorluk çıkarırım' demesi kimseye hiçbir şey kazandırmaz. Sadece teşkilatları yıprattığıyla kalır. Bunun da bilincindedir arkadaşlar. O gün için hisli davrandıklarını düşünüyorum. Yoksa niye ısrarcı olsunlar ki istifa etmemek için, o anki heyecandandı. AK Parti bilinçli kişilerden oluşmuş teşkilat, bununla hareket ettikten sonra da getirip istifalarını veriyorlar'' dedi.

YENİ BAŞKAN ATANACAK
Bundan sonraki süreçte il teşkilatının değerlendirme gerçekleştireceğini söyleyen Göksel, ''Şimdi bir temayyül yapacağız, teşkilatın kiminle devam etmek istediği ortaya çıkacak. Sonra o arkadaşın üzerinde mutakıp kalıp Samsun teşkilatı olarak genel merkeze önereceğiz, atamayı genel merkez gerçekleştirecek'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}