HaberlerOrdu HaberleriOrdu Devlet Tiyatrosunda 22 oyun sahnelendi

Ordu Devlet Tiyatrosunda 22 oyun sahnelendi - Ordu Haberleri

Ordu Devlet Tiyatrosunda 2016 yılında 22 oyun sahnelendi.

Ordu Devlet Tiyatrosunda 22 oyun sahnelendi

Yerli ve yabancı eserlerle halkın genel eğitimini, dil ve kültürünü yükseltmek, Türk sahne sanatlarının yurt içinde ve yurt dışında gelişmesini, yayılmasını ve tanıtılmasını sağlamak, Türk dilini yerleştirmek ve şive birliğini meydana getirmek, temel değerler üzerinde doğru yargılara varılmasını sağlamak amacıyla 28 Mart 2012 tarihinde açılışı gerçekleştirilen Ordu Devlet Tiyatrosunda sahnelenen oyun ve izleyici sayısı her geçen yıl arttı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki çeşitli illerde bulunan Devlet Tiyatrolarının oyunlarının sahnelendiği Ordu Devlet Tiyatrosunda 2016 yılında 22 oyun 64 kez sahnelendi. Ayda ortalama 2 oyunun sahnelendiği Devlet Tiyatrosunda en çok Mart ve Nisan aylarında toplam 8 oyun 24 kez sahnelendi.
Oyun sayısının artmasıyla birlikte izleyici sayısı da her geçen gün artan Ordu Devlet Tiyatrosundaki oyunları geçen yıl toplam 22 bin 812 izleyici takip etti. Ayda ortalama 2 bin sanatseverin izlediği oyunlarda en çok izleyici Mart ayında 4 bin 223, Nisan ayında 3 bin 978 ve Kasım ayında 3 bin 705 oldu. Devlet Tiyatrosunda çoğunlukla Türk yazarlarının tarihi ve sosyal oyunları sahnelendi.

Ordu Devlet Tiyatrosunda 22 oyun sahnelendi

SIRADAKİ HABER
}