HaberlerOrdu HaberleriKurtulmuş'tan Ordu'ya 3 müjde

Kurtulmuş'tan Ordu'ya 3 müjde - Ordu Haberleri

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Ordu'ya 3 müjde verdi.

Kurtulmuş'tan Ordu'ya 3 müjde

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, iki günlük ziyaret programı için Ordu'ya geldi. Partisinin genişletilmiş il toplantısı için ilk durak olarak Ünye'ye gelen Numan Kurtulmuş, burada partilileri ile birlikte sabah kahvaltısına katıldı. Programa Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci, İkizce Belediye Başkanı Bahri Söğüt, AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün ve çok sayıda partililer katıldı.
Kahvaltı sonrasında konuşan İlçe Başkanı Arif Ergün 'Başbakan Yardımcımız ve hemşehrimiz Numan Kurtulmuş ile birlikte ilçemize bir dizi yatırımlar yaptık, yapmaya da devam edeceğiz' dedi.
Belediye Başkanı Ahmet Çamyar 'Bir haftadır yağan yoğun kar nedeniyle hizmetlerin aksamaması ve vatandaşlarımızın mağdur olmaması için 24 saat çalışmalarımız devam ediyor' diye konuştu.
'Biz kendimizi milletimize hizmet etmek için adamışız' diyen AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı 'Birileri bizim yapmış olduğumuz bu çalışmaları görmezden gelip yapılanları karalamaya çalışıyor. İstikrar için yapılması gereken adımları meclisten geçirdik, şimdi sıra halkımızdadır. Biz halkın dediğine bakarız çünkü bizim için asıl olan halkın dediğidir' açıklamasını yaptı.
AK Parti İl Başkanı Uğur Çelenk 'Yapılacak olan seçim Anayasa değişikliği halk oylaması, bir diğer adıyla Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemidir. Çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor, aldığımız oylar bizi yıldırmasın, biz ilk günkü gibi kapı kapı dolaşıp herkese sistemi anlatacağız' ifadelerini kullandı.
'Yeni ve güçlü Türkiye yoluna koşar adım devam edecek, millet kazanacak, milletin yolu açılacak' diyen Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş 'Şimdi bunlar 'tek adam devri başlayacak' diyorlar. Asıl tek adamlık devri 82 Anayasası ile perçinleşmişti zaten. Cumhurbaşkanı hükümetlerle çift başlılık yaşıyordu. Biz bunu yeniden eski yıllara dönmemek için 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' sözünü yerine getirme zamanı gelmiştir' dedi.
Prof. Dr. Numan Kurtulmuş şunları söyledi: 'Ünye'nin 30 yıllık hayali olan Organize Sanayi Bölgesini 550 dönüm arazi üzerine kuruyoruz. Ayrıca Ordu ve Fatsa ilçemize de OSB yatırımları ile bölgemizde 15 bin kişiye istihdam sağlamış olacağız. Yine Ünye Devlet Hastanemize 5 doktor atamamız yapıldı. Ayrıca Ünye'deki Türk Hava Kurumu arazisine Ordu Üniversitesine bağlı fakülteler kuracağız. İleride hedefimiz burada Ünye Üniversitesini kurmak. Ünye'mize hayırlı olsun.'
Heyet daha sonra Ünye Havaalanını gezip üniversite yerini yerinde gördüler.

Kurtulmuş’tan Ordu’ya 3 müjde

SIRADAKİ HABER
}