HaberlerAfyonkarahisar HaberleriAK Parti heyetinden Başkan Konak'a ziyaret

AK Parti heyetinden Başkan Konak'a ziyaret - Afyonkarahisar Haberleri

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Abdülkadir Konak'ı ziyaret etti.

AK Parti heyetinden Başkan Konak'a ziyaret

Başkan Yurdunuseven, İl Başkan Yardımcıları Ahmet Yeşilırmak, Hüseyin Tutumlu, Mustafa Ötken ve Süleyman Karakuş ile birlikte ESOB Başkanı Abdülkadir Konak ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.
Gerçekleşen ziyarette Başkan Yurdunuseven, yeni anayasa değişikliğine tam destek verdikleri için Konak ve yönetimine teşekkür etti. Yurdunuseven, 'Ülkemizin geleceği için Anayasa değişikliğine tam destek verdikleri için tekrar teşekkür ediyorum. Özellikle birlik ve beraberlik vurgusu yaparak, tıkanan sistemin işlev hale gelmesi için Abdülkadir başkanımız ve yönetimi evet diyorlar. Bundan dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Ülkemizin yeni bir sisteme ve tek başlı bir idareye kavuşmasını istediklerini belirttiler. Bizlerle kendileri ile aynı düşünce içerisinde olduğumuzu belirttik. Burada önemli olan değişen ve gelişen Türkiyemizi birlik ve beraberlik içerisinde muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Bizler bir ve beraber olduğumuz sürece tüm zorlukları kolaylıkla aşacağımıza inanıyorum. Bugüne kadar sistem dışı unsurlar sisteme müdahale etti. Artık müdahaleyi halkımız yapacak. Halkımız, her zaman ve her kriz anında kendisine danıştığımız ve kararlarına saygı duyduğumuz bir yer oldu. Şimdi yeniden halkımıza gidiyoruz' dedi.

'Oyum 'Evet' olacak'
Başkan Konak ise referanduma götürülecek olan anayasa değişikliğine 'Evet' oyu kullanacağını söyledi. ESOB'un 37 odası ve 20 bine yakın üyesi ile Afyonkarahisar'ın en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi olduğunu hatırlatan Konak, büyük bir aile olduklarını belirterek, her zaman milletin yanında yer aldıklarını ifade etti. Türkiye'nin yeni sistem ile tek başlı bir idareye kavuşacağını anlatan Konak, iki başlılığın her zaman sorun getirdiğini hatırlattı. Konak açıklamalarına şöyle devam etti:
'Çift başlılığın her zaman sıkıntı yarattığını biliyorum. Çift başlılıktan dolayı birçok sıkıntılar çekti devletimiz, milletimiz, hükümetimiz. Bu çift başlılığı ortadan kaldıracak temelde referandum. 'Evet' derse halkımızın çoğunluğu ki evet diyeceğine inanıyorum. Benim oyum da 'evet'. Hayırlı olur diye düşünüyorum. Halkımız ne derse boynumuz kıldan incedir.'

AK Parti heyetinden Başkan Konak’a ziyaret

SIRADAKİ HABER
}