HaberlerCHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Her kuruş milletin parası'

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Her kuruş milletin parası'

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, referandum sürecinde yapılacak harcamaların her kuruşunun milletin parası olduğunu belirterek, ''190 milyon TL referandumda yapılacak harcamaların sadece bir kısmı. Esas masraf 1 milyar TL'nin üzerinde olur'' dedi

CHP Samsun Milletvekili Zeybek: 'Her kuruş milletin parası'


CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, referandum maliyetinin 190 milyon TL olarak açıklanmasının gerçekçi bir rakam olmadığını söyledi. Zeybek, ''190 milyon TL buz dağı. Seçim çalışmalarının yüzde 20'si bile değil'' ifadelerini kullandı.

190 MİLYON TL BUZ DAĞI
190 milyon TL'nin Yüksel Seçim Kurulu'nca harcanacak bütçe olduğunu kaydeden Zeybek, ''Yalnızca kağıt, matbaa ve seçim görevlilerine verilecek paralar. Harcamanın kendisi değil. Devletin tüm olanaklarıyla seçime gireceklerini biliyoruz. Bu aslında 1 milyar TL'nin üzerinde bir rakam. Harcamaların tamamını devlet mi karşılayacak yoksa partiler mi, bunu sorgulamak lazım. Açılış bahanesiyle seçim çalışmaları yaptıklarını biliyoruz. Devletin ödediği her kuruş milletin parası. Ama bunları seçim alanlarında sahtekarca ve hesabını vermeden kullanıyorlar. 190 milyon TL buz dağı. Seçim çalışmalarının yüzde 20'si bile değil. Resmi bir çalışma. Diğer tarafta seçim alanlarında harcanan bedeller nasıl kullanılacak? AK Parti'nin mi yoksa devletin mi kasasından çıkacak? Kullanılan reklam panolarında hayır yazıyorsa başka, evet yazıyorsa başka bedeller alınacak'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU 

SIRADAKİ HABER
}