HaberlerMHP Samsun Milletvekili Usta: '190 milyon TL bütçeyi sarsmaz'

MHP Samsun Milletvekili Usta: '190 milyon TL bütçeyi sarsmaz'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 190 milyon TL'lik maliyetin Türkiye bütçesini sarmayacağını belirterek, ''Bu referandum Türkiye'nin bir ihtiyacıydı, yapılan harcamanın da ne olduğunun pek bir önemi yok. Bu da demokrasinin bir gereği'' dedi

MHP Samsun Milletvekili Usta: '190 milyon TL bütçeyi sarsmaz'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın referandumun 190 milyon TL'lik maliyeti olacağı açıklamalarını değerlendirdi. Usta, 190 milyon TL'nin bütçede baskı oluşturabileceğini ancak sarsmayacağını ifade etti.

BÜYÜK BİR RAKAM DEĞİL
190 milyon TL'nin kırtasiye masrafı ve sandık görevlilerine yapılacak ödemeleri kapsadığını kaydeden Usta, ''Siyasi partilere herhangi bir yardım yapılmıyor. Bu referandum Türkiye'nin bir ihtiyacıydı, yapılan harcamanın da ne olduğunun pek bir önemi yok. Bu da demokrasinin bir gereği. Bu meblağ bütçe harcamaları üzerinde bir baskı getirecektir ama sarmayacaktır. Bütçe büyüklüğümüz içinde fevkelade büyük bir rakam değil. Ama böyle bir bütçe ihtiyacı olmasaydı da halkın başka hizmetine harcansaydı daha iyi olurdu'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}