HaberlerSamsun'daki orman köylülerine 20,7 milyon TL destek!

Samsun'daki orman köylülerine 20,7 milyon TL destek!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı orman köylerinde yaşayan vatandaşlara destek vermeye ve gelir düzeylerini artırmaya devam ediyor.

Samsun'daki orman köylülerine 20,7 milyon TL destek!

Bakanlık tarafından orman köylerinde yaşayanların sosyal ve ekonomik gelişmelerini desteklemek maksadıyla geliştirilen projeler ülke genelinde ara vermeden uygulanıyor. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü’nce (OGM) bu projelerin devam ettiği Samsun’daki orman köylülerine 2003 yılından bu yana 20,7 milyon TL kredi desteği verildi.

Samsun’daki orman köylülerine 20,7 milyon TL destek
Bölgelerin coğrafi şartları göz önüne alınarak uygun projeleri hayata geçiren Bakanlık Samsun’da da güneş enerjisi ve fenni arıcılık başta olmak üzere birçok alanda orman köylülerine 20,7 milyon TL kredi desteği sağladı. 2003 yılından bu yana toplamda şehirde 4.248 aileye destek veren Bakanlık, 2017 yılında da 350 aileye 1 milyon 400 bin TL destek vermeyi hedefliyor.

"Destek devam edecek"
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak orman köylülerini de düşündüklerini onların kalkınmalarını desteklemek gayesiyle birçok proje geliştirdiklerini ve bu projelerle vatandaşlara ilave istihdam alanları oluşturduklarını söyledi. Orman alanlarında yürütülen faaliyetlerde de orman köylülerini işçi olarak çalıştırdıklarını kaydeden Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bu yıl da bu tür projeleri çeşitlendirerek destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

 samsun orman  destek


SIRADAKİ HABER
}