Haberlerİstanbul HaberleriTuzla Belediyesi, şehitlerimizi isimleriyle yaşatıyor

Tuzla Belediyesi, şehitlerimizi isimleriyle yaşatıyor - İstanbul Haberleri

Tuzla Belediyesi, milletimizin aziz şehitlerimize duyduğu vefa ve minnet duygusunu yansıtmak amacıyla isimlerini eserlerinde yaşatıyor. Tuzla Belediyesi, Gençlik Kampı'na 15 Temmuz darbe girişiminin sembol ismi Şehit Ömer Halisdemir'in ismini, Sevdanur Sokak Parkı'na da 15 Temmuz Şehitler Parkı ismini verdi.

Tuzla Belediyesi, şehitlerimizi isimleriyle yaşatıyor

Tuzla Belediyesi, kutsal değerlerimizi canıyla savunan ve bu uğurda şehadet mertebesine erişen aziz şehitlerimizin isimlerini eserlerinde yaşatmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Şehitlerimizi Anma Günü'nde Tuzla Belediyesi tarafından yaptırılan Aile Sağlığı Merkezlerinden 9'una, 2 sokak ve 11 parka aziz şehitlerimizin isimlerini veren Tuzla Belediyesi, son 1 yılda vatan ve demokrasi uğruna şehit olanların isimlerini de eserlerine verdi.

Şehit Ömer Halisdemir'in ismi, Gençlik Kampı'na verildi
Tuzla Belediyesi, Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın teklifi ve Belediye Meclis Üyeleri'nin oybirliğiyle aldığı kararla 15 Temmuz Demokrasi Şehidi Astsubay Ömer Halisdemir'in ismini Tuzla Belediyesi Gençlik Kampı'na verdi.
Tuzla Belediyesi, Şifa-Mimarsinan Spor Kompleksi içinde yer alan Sevdanur Sokak Parkı'na da 15 Temmuz Şehitler Parkı ismini verdi. Tuzla Belediye Meclisi, Postane Mahallesi Mercan Mevkiinde bir sokağa15 Temmuz Demokrasi Şehidi Halil Kantarcı'nın ismini verdi.

Tuzlalı şehitlerin isimleri, büyüdükleri sokaklarda yaşatılıyor
Tuzla Belediye Meclisi, Temmuz 2016'da şehit olan Piyade Onbaşı Ömer Öner'in ismi ailesinin yaşadığı Aydınlı Mahallesinde Gürpınar Caddesi Parkına, Eylül 2016'da şehit olan Uzman Çavuş Burak Perçin'in ismini yıllarca yaşadığı İçmeler Mahallesindeki bir sokağa, Ekim 2016'da şehit olan Uzman Çavuş Ertan Bayraktar'ın ismi Şifa Mahallesi Mevlana Parkı'nda, 2011 yılında şehit olan er Muhsin Artar'ın ismini ailesinin yaşadığı Orhanlı Mahallesinde bir sokağa verildi.

'Aziz şehitlerimizi gönüllerde yaşatıyoruz'
Vatan ve millet için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizin hiçbir zaman unutulmayacağını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 'Milli ve manevi değerlerimiz, kutsal varlıklarımız için canını siper eden, her türlü şer odağı ve hainlere karşı mücadelesinde canını yitiren aziz şehitlerimizi gönüllerde yaşatıyoruz. Onlar canıyla, kanıyla bize emanet bıraktılar. Bizler de bu emanetleri yaşatırken hem onların isimlerinin unutulmamasını sağlıyoruz hem de vefa ve minnet duygularımızı yaşatıyoruz. Allah onlardan razı olsun' dedi.

SIRADAKİ HABER
}