Tokat haber: Tokat'ta mahalle buluşmaları uygulaması başlatıldı

Tokat haber: Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, mahalle buluşmaları çevresinde yapmış olduğu programda Esentepe Mahallesine mahalle konağı yapılacağını söyledi.

Tokat'ta mahalle buluşmaları uygulaması başlatıldı

Esentepe Mahallesi buluşması programı öncesinde Çarşamba pazarı esnafını ziyaret eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, ayrıca mahalleyi dolaşarak yapılan çalışmalar ve bazı sorunları yerinde inceledi. Başkan Yardımcısı Osman Altunordu, birim müdürleri ve Esentepe Mahallesi Muhtarı İbrahim Çimen'in eşlik ettiği programda Başkan Eroğlu, yapılacak çalışmaları bizzat yerinde görerek değerlendirdiklerini ifade etti. Eroğlu,'Mahallelerimizde neleri yaptık, neleri yapmalıyız bunu da bir bakıma teşhis etmiş oluyoruz. Biz bu çalışmayı tüm mahallelerimizde yapıyoruz. Bununla beraber bugün farklı bir çalışma da yapacağız. Mahalle halkının cep telefonlarına mesaj göndererek mahalleyi gezdiğimizi ve belirlediğimiz bir noktada halka buluşma yapacağımızı bildirdik. Halk buluşması kapsamında hemşehrilerimizi dinleyerek, not alarak çalışma yapıyoruz' dedi.

Esentepe'ye mahalle konağı yapılacak
Esentepe Mahallesine 4 kattan oluşacak bir mahalle konağı kazandırılacağını ifade eden Başkan Eroğlu, 'Bunun 3 katını biz belediye olarak mahallelerimizde kullanırken, bir katını da diş hastanemize vereceğiz. Diş hastanesi şehir merkezinde ama Karşıyaka Mahallesinde oturan hemşehrilerimiz için burası hizmet verecek. Burada diş muyanesi ve küçük çaplı tedavi hizmetleri verilebilecek. Mahalle konaklarımızı belediyelerimizin haricinde Halk Sağlığı Müdürlüğümüz, Müftülüğümüz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğümüzün birer irtibat bürosu da oluyor. Bu mahalle konağımızda muhtarlık binası da yer alacak. Bu anlamda vatandaşlarımıza hizmet eden bir mahalle konağı inşaatını bu yıl başlatıyoruz. Hedefimiz eylül ayında inşaatı bitirerek hizmete açmak. Şehrimizin en büyük mahallerinden birisi olan 15 bine yakın vatandaşımızın yaşadığı Esentepe Mahallesinde her mahallemiz gibi bizler için önem arz ediyor' diye konuştu.

Hassas terazi uygulaması
Başkan Eroğlu'nun Çarşamba pazarında yapmış olduğu esnaf gezisi sırasında ayrıca pazar yerlerinde güvenli alışveriş için Zabıta Müdürlüğünce yeni bir uygulama başlatıldı. Pazar yerlerine belediyeye ait hassas teraziler konulduğunu ifade eden Başkan Eroğlu, şunları söyledi,'Böylece, vatandaşlarımız alışveriş sonrasında aldıklarını burada tartarak doğrulama yapabilecekler. Biz tüm esnafımıza güveniyoruz, art niyetli esnafımız yok ancak bazı durumlarda tartılar bozulabiliyor. Bunu tespit etmek amacıyla bu tür bir uygulama başlattık. İnşallah güzel bir çalışma olur'

Tokat’ta mahalle buluşmaları uygulaması başlatıldıEN ÇOK OKUNANLAR

Haberaks Tv'ye şok baskın!

1 Haberaks Tv'ye şok baskın!

Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

2 Samsun'da kafeye silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var

Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

3 Samsun'da doktordan inanılmaz buluş

Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

4 Karadeniz'de bulundu! Paha biçilemiyor

Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

5 Enes için büyük iddia... 'Az kalsın gidiyordu'

Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

6 Samsun'da feci kaza: 2'si ağır 3 yaralı

Define avında acı son: 2 ölü

7 Define avında acı son: 2 ölü

Samsun'da yan bakma kavgasında kan aktı

8 Samsun'da yan bakma kavgasında kan aktı

Başkan Yılmaz: 'Gülsan Sanayi'nin yerini şehre armağan edeceğiz'

9 Başkan Yılmaz: 'Gülsan Sanayi'nin yerini şehre armağan edeceğiz'

Samimiyetsizlik...

10 Samimiyetsizlik...


SIRADAKİ HABER