Tokat haber: Erbaa'da 'Okul Oyunla Güzel Projesi'

Tokat haber: Tokat'ın Erbaa ilçesinde Erbaa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2012 yılında Milli Eğitim müfredatına konulan, ancak malzeme eksikliği sebebiyle işlenemeyen Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinin gerektiği gibi işlenebilmesi amacıyla Okul Oyunla Güzel Projesi başlatıldı.

Erbaa'da 'Okul Oyunla Güzel Projesi'

Milli Eğitim Bakanlığının 2012 yılında müfredata koyduğu ancak okullardaki malzeme eksikliği nedeniyle işlenemeyen Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinin işlenebilmesi için Erbaa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortak proje hazırladı. Dersin işlenebilmesi için gerekli olan malzemeler Erbaa Belediyesi tarafından temin edilerek okullara ulaştırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise proje için belirlenen 11 okulda Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersiyle ilgili öğretmenlere yönelik seminerler düzenledi. Dersin gerektiği gibi işlenmesiyle 1-4'üncü sınıflarda okuyan öğrencilerin oyun oynama, fiziki etkinliklere katılma ve bu süreçlerde bedensel, zihinsel, kişisel, duygusal ve sosyal becerilerini geliştirilmesi amaçlanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 11 okulda uygulamaya konulan projenin ilerleyen dönemde tüm okullarda hayata geçirilmesi bekleniyor.
Belediye olarak, çocukların okullarda ders dışında sporla ve oyunla da ilgilenmesi vizyonunu bu proje ile hayata geçirdiklerini kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, ' İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde malzeme teminimiz tamamlandı. Artık malzeme teslimine başladık. Bunların montajıyla beraber Okul Oyunla Güzel projemiz hayata geçmiş olacak. Bu konuda emeği geçen Milli Eğitim personellerimize, öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürümüz Bekir Aslan beye teşekkür ediyoruz. Mutlaka okullarda çocuklar için oyun alanları olmalı. Çocuklarımız hem geleneksel oyunlarla hem de modern sporlarla ilgilenmeli. Çocuklarımız güle güle kullansınlar.' dedi.
Yapılan projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan ise 'Öğretmen seminerlerimiz başladı. Projemizin en önemli ayaklarından biri olarak gördüğüm malzeme teminini gerçekleştirdik. Bu noktada da belediyemize ve belediye başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte öğretmenlerimiz eğitimlerini alıp derslerimizin işlenmesine ve projemizin gerçekleştirilmesine geldi süreç. Bu projenin Türkiye'de ilk olduğunu düşünüyoruz. Bakanlık bunu 3-4 yıl önce müfredata koydu. Yalnız şu ortaya koyduğumuz malzemelere baktığımız zaman bir okul için harcanan para 10 bin TL kadar. Bakanlığımız ileriki yıllarda bunu bizlere temin edecek ama şu aşamada zor olan bir şey. Değişik materyallerle işleniyordu. Bu anlamda Erbaa'mızın ciddi anlamda yol aldığını düşünüyorum.' diye konuştu.

Erbaa’da “Okul Oyunla Güzel Projesi”EN ÇOK OKUNANLAR

Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

1 Travestinin usturalı saldırısına uğrayan genç ölümden döndü

Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

2 Tosya İlçe Jandarma Komutanlığı 2 bin 750 kaçak sigara yakaladı

Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

3 Samsun'da bıçaklı saldırıya uğrayan kişinin aracı gasp edildi

Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

4 Geminid meteor yağmuru Nilüfer'de izlendi

Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

5 Mobilya fabrikasının çatısı alev alev yandı

Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

6 Sakarya D-100'de trafik kazası: 2 yaralı

Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

7 Başkent'te freni boşalan alçı yüklü tır devrildi: 1 ölü

Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi

8 Van'da 81 kilo eroin ele geçirildi

Çeyrek asırı geride bırakan SMS'in sınırlı sayıda kullanıcısı kaldı

9 Çeyrek asırı geride bırakan SMS'in sınırlı sayıda kullanıcısı kaldı


SIRADAKİ HABER