Tokat haber: Erbaa'da 'Okul Oyunla Güzel Projesi'

Tokat haber: Tokat'ın Erbaa ilçesinde Erbaa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2012 yılında Milli Eğitim müfredatına konulan, ancak malzeme eksikliği sebebiyle işlenemeyen Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinin gerektiği gibi işlenebilmesi amacıyla Okul Oyunla Güzel Projesi başlatıldı.

Erbaa'da 'Okul Oyunla Güzel Projesi'
Tokat haber:
Milli Eğitim Bakanlığının 2012 yılında müfredata koyduğu ancak okullardaki malzeme eksikliği nedeniyle işlenemeyen Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersinin işlenebilmesi için Erbaa Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü ortak proje hazırladı. Dersin işlenebilmesi için gerekli olan malzemeler Erbaa Belediyesi tarafından temin edilerek okullara ulaştırıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ise proje için belirlenen 11 okulda Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersiyle ilgili öğretmenlere yönelik seminerler düzenledi. Dersin gerektiği gibi işlenmesiyle 1-4'üncü sınıflarda okuyan öğrencilerin oyun oynama, fiziki etkinliklere katılma ve bu süreçlerde bedensel, zihinsel, kişisel, duygusal ve sosyal becerilerini geliştirilmesi amaçlanıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 11 okulda uygulamaya konulan projenin ilerleyen dönemde tüm okullarda hayata geçirilmesi bekleniyor.
Belediye olarak, çocukların okullarda ders dışında sporla ve oyunla da ilgilenmesi vizyonunu bu proje ile hayata geçirdiklerini kaydeden Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, ' İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde malzeme teminimiz tamamlandı. Artık malzeme teslimine başladık. Bunların montajıyla beraber Okul Oyunla Güzel projemiz hayata geçmiş olacak. Bu konuda emeği geçen Milli Eğitim personellerimize, öğretmenlerimize, Milli Eğitim Müdürümüz Bekir Aslan beye teşekkür ediyoruz. Mutlaka okullarda çocuklar için oyun alanları olmalı. Çocuklarımız hem geleneksel oyunlarla hem de modern sporlarla ilgilenmeli. Çocuklarımız güle güle kullansınlar.' dedi.
Yapılan projenin Türkiye'de bir ilk olduğunu belirten Erbaa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Aslan ise 'Öğretmen seminerlerimiz başladı. Projemizin en önemli ayaklarından biri olarak gördüğüm malzeme teminini gerçekleştirdik. Bu noktada da belediyemize ve belediye başkanımıza tekrar teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte öğretmenlerimiz eğitimlerini alıp derslerimizin işlenmesine ve projemizin gerçekleştirilmesine geldi süreç. Bu projenin Türkiye'de ilk olduğunu düşünüyoruz. Bakanlık bunu 3-4 yıl önce müfredata koydu. Yalnız şu ortaya koyduğumuz malzemelere baktığımız zaman bir okul için harcanan para 10 bin TL kadar. Bakanlığımız ileriki yıllarda bunu bizlere temin edecek ama şu aşamada zor olan bir şey. Değişik materyallerle işleniyordu. Bu anlamda Erbaa'mızın ciddi anlamda yol aldığını düşünüyorum.' diye konuştu.

Erbaa’da “Okul Oyunla Güzel Projesi”



EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da 'yer yerinden oynar mı' bilemeyiz ama işte o isim

1 Samsunspor'da 'yer yerinden oynar mı' bilemeyiz ama işte o isim...

Samsun'da 2 kilo ağırlığında çupra balığı yakalandı

2 Samsun'da 2 kilo ağırlığında çupra balığı yakalandı

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Hakikaten büyük oyuncu'

3 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Hakikaten büyük oyuncu'

Samsunspor'da çileli yolculuk başlıyor

4 Samsunspor'da çileli yolculuk başlıyor

Samsunspor'da zor tercih

5 Samsunspor'da zor tercih

Samsunspor maçı ne zaman saat kaçta

6 Samsunspor maçı ne zaman? saat kaçta?

Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için denize atladı

7 Samsun'da koca dehşeti! Kurtulmak için denize atladı

Samsun için yağmur uyarısı!

8 Samsun için yağmur uyarısı!

Fındık fiyatları belli oldu! Fındık fiyatları ne kadar

9 Fındık fiyatları belli oldu! Fındık fiyatları ne kadar?

Emekliye yılda 2 maaş ikramiye

10 Emekliye yılda 2 maaş ikramiye


SIRADAKİ HABER