Malatya haber: Malatya'da FETÖ/PDY soruşturması

Malatya haber: 15 Temmuz'da Fetullahçı terör örgütü mensubu askerler tarafından yapılmak istenen darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturmada Malatya'da şu ana kadar bin 855 kişi hakkında adli tahkikat yapıldı. Bu süreçte aralarında asker ve polislerin de bulunduğu 639 kişi ise tutuklandı.

Malatya'da FETÖ/PDY soruşturması
Malatya haber:
Malatya Valiliğinden yapılan açıklamada 15 Temmuz'dan bu yana kentte sürdürülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması ile ilgili detaylar kamuoyu ile paylaşıldı.
15 Temmuz gecesi FETÖ/PDY terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimi sonrasında Malatya genelinde yapılan operasyonlar hakkında bilgi verilen açıklamada şu ana kadar 412 Emniyet Teşkilatı personeli, 348 askeri personel, 51 hakim ve savcı, 348 sivil ve 696 kamu personeli hakkında adli işlem yapıldığı belirtildi. Bugüne kadar gözaltına alınanlar arasında 210 emniyet görevlisi, 80 askeri personel, 21 hakim ve savcı, 105 sivil vatandaş ve 223 kamu personeli çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. 15 Temmuz 2016 tarihinden 10 Şubat 2017 tarihine kadar Malatya'da yürütülen soruşturma kapsamında toplamda bin 855 kişi hakkında adli tahkikat yapıldığı belirtildi.
Valilik açıklamasında, yapılan idari işlemler hakkında da bilgiler paylaşıldı. Soruşturmalar kapsamında çeşitli bakanlıklarca 864, Malatya Valiliğince 719 olmak üzere toplam bin 583 kamu personelinin bu süreçte açığa alındığı belirtildi. Açığa alınan personeller içerisinde ise bin 138'inin Bakanlar Kurulu Kararı ile çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler sonucu görevinden ihraç edildi kaydedildi. Yine soruşturma kapsamında 27 sözleşmeli personelin de kurumlarınca iş akitlerinin fesih edildiği belirtildi.
Soruşturma kapsamında halen 29 kişinin emniyette gözaltında bulunduğunun belirtildiği açıklamada son olarak ise 'Başta FETÖ/PDY, PKK/KCK, DEAŞ, DHKPC ve MLKP Silahlı Terör Örgütleri olmak üzere Devletimizin Milli Güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen her türlü yapı, oluşum veya Gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı, yahut irtibatı olduğu değerlendirilen oluşum ve terörist odaklara karşı bundan böyle de mücadeleye kararlılıkla devam edilecektir' ifadelerine yer verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

2 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Samsunsporda planlar alt üst

3 Samsunspor'da planlar alt üst

Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

4 Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

6 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Özalana güven tam

7 Özalan'a güven tam

 Samsun ekonomisine doping

8 Samsun ekonomisine doping

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

9 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

Fırsatçıların plakası iptal edilmeli

10 Fırsatçıların plakası iptal edilmeli


SIRADAKİ HABER