Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Şırnak haber: AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun: 'Şiddetle, terörle, çukurla aranıza mes

Şırnak haber: Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet, AK Parti Şırnak İl Başkanlığı'nı ziyaret ederek vatandaşlarla bir toplantı yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun: 'Şiddetle, terörle, çukurla aranıza mes
Şırnak haber:
Ak Parti İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun beraberinde AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz, İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Şırnak İl Başkanı Mehmet Aşan, Ak Partili yöneticiler ile vatandaşlar katıldı. Toplantı salonunda vatandaşlarla bir araya gelen Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun; 'Renkleri, dilleri, ırkları, cinsiyetleri, meşrepleri, mezhepleri ne olursa olsun biz kardeşiz ve bir bütünüz. Şiddetle, terörle, çukurla aranıza mesafe koydunuz. Bu da çok çok önemli bir şeydir. Çünkü biz bir milletiz. 15 Temmuz olduğunda bazıları zannetti ki 'Acaba bir şey olur mu' diye farklı hislere kapıldı. Nasıl İstanbul'da köprüde, Ankara Kızılay'da, Konya'da Mevlana Meydanı'nda herkes bayrağını alıp koşmuş ise Cizre'de, Silopi'de, Şırnak'ta, İdil'de, Hakkari'de de o gece zorbalara karşı duruldu. Milletin seçtiklerini devirmeye karşı, milli iradeye karşı, hukukun üstünlüğüne karşı zoraki milletin silahlarını millete çevirmek isteyenlere asla geçit vermediniz. İki gündür bölgemizde Van'da İdil'de, Cizre'de Şırnak'ta büyük bir teveccühle karşılandık. Bu konuda büyük misafirperverlik gösteren bütün kardeşlerime il başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum. Bölgeye hem coğrafi anlamda hem de siyasi anlamda baharın gelmekte olduğunu gördüm. Aynı zamanda siyasi anlamda da büyük bir heyecan görüyorum. Herkes gelecekten ümitli. Referandum konusunda halk oylaması konusunda vatandaşlarımızın çok heyecanlı olduğunu 'evet' üzerine hasrettiklerini gördüm. Ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Gerçekten nasıl partimiz, teşkilatımız hükümetimiz bölgede vatandaşlarımızla terör örgütlerinin arasına mesafe koymuşsa bunun çok net bir şekilde anlaşıldığını ve evrensel küresel güçlerin maşası veya uşağı durumundaki her türlü terör örgütüne karşı vatandaşlarımızın fevkalade bilinçli olduğunu aralarına mesafe koyduğunu gördüm. Bu da büyük bir memnuniyet vermektedir. Buradan dönerken ülkemize, milletimize, memleketimize dair sevgimiz, ümidimiz geleceğe dair artarak dönüyoruz. Ben tekrar Şırnaklılara memleket ülke sevdalarından dolayı teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum' dedi.
Heyet vatandaşlarla yapılan toplantının ardından Ali Gaffar Okkan Caddesi'nde bulunan esnafı ziyaret etti. Döşemeci bir esnafın dükkanını ziyaret eden Sorgun; 'Kimisi yakmakla yıkmakla meşgul kimisi yapmakla meşgul. Ne kadar güzel ki siz yapmakla meşgulsünüz. Yırtılanı söküleni dikmekle meşgulsünüz' diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sorgun: "Şiddetle, terörle, çukurla aranıza mesEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü 6 puan ligde tutar

1 Samsunspor: Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: '6 puan ligde tutar'

Samsunspor Samsunspor ile Ümraniyespor ikinci kez karşılaşacaklar

2 Samsunspor: Samsunspor ile Ümraniyespor ikinci kez karşılaşacaklar

Samsunspor PFDKdan para cezası

3 Samsunspor: PFDK'dan para cezası

Samsunspor Samsunspor 1 sıra geriledi

4 Samsunspor: Samsunspor 1 sıra geriledi

Onları dinleyince

5 Onları dinleyince...

Motorinde indirim bekleniyor

6 Motorinde indirim bekleniyor!

Samsun Haber Türk-İş Samsun 1 Mayısa hazırlanıyor

7 Samsun Haber: Türk-İş Samsun 1 Mayıs'a hazırlanıyor

Samsun Haber Samsun Anadolunun yeni kapısı olacak

8 Samsun Haber: Samsun Anadolu'nun yeni kapısı olacak

Samsunspor Adiloviç ayrı çalıştı

9 Samsunspor: Adiloviç ayrı çalıştı

Samsunspor Samsunspor - Ümraniyespor maçının biletleri satışta

10 Samsunspor: Samsunspor - Ümraniyespor maçının biletleri satışta


SIRADAKİ HABER