Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Van haber: Terör saldırısına uğrayan okula yardım

Van haber: Türk Kızılay'ı Van Şubesi tarafından daha önce terör örgütü mensuplarının molotoflu saldırısına maruz kalan Sempaş İlkokulunda ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımı yapıldı.

Terör saldırısına uğrayan okula yardım
Van haber:
İpekyolu ilçesi Yeni Mahalle Cano Sokak'ta bulunan ve son olarak 8 Mart 2016 tarihinde molotof kokteyli saldırıya maruz kalan, 640 öğrencinin eğitim gördüğü 13 derslikli Sempaş İlkokulundaki ihtiyaç sahiplerine bin 300 parçadan oluşan yardım malzemesi dağıtıldı.
Burada açıklamalarda bulunan Kızılay Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir, 'Bir Mont Bir Bot' kampanyası kapsamında İstanbul Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği üyelerinin elleriyle ördüğü atkı, bere ve eldivenlerin de yer aldığı kıyafetleri öğrencilere ulaştırdıkları için mutlu olduklarını söyledi. Türk Kızılay'ı olarak eğitime her zaman destek verdiklerini belirten Özdemir, 'Kardeş okullarımız arasında bulunan Sempaş İlkokulumuzdaki öğrencilerimizi her yıl olduğu gibi bu sene de ziyarete geldik. Bunun yanında onlar üşümesin diye İstanbul Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği ile birlikte yürüttüğümüz 'Bir Mont Bir Bot' kampanyası dahilinde öğrencilerimize gerek annelerimizin kendi elleriyle ördükleri atkı, bere ve eldiven gerekse de bot ve mont yardımında bulunduk. Kampanyamızdaki asıl amacımız, onların eğitimlerini ve hayatlarını iyi bir birey ve öğrenci olarak sürdürmeleridir. Bunun yanında kırsalda yer alan okullarımıza yardımlarımızı sürdürüyoruz' dedi.
Projemize destek veren Çekmeköy Gönüllü Anneler Derneği üyelerine de teşekkür eden Özdemir, öğrencilerin yüzlerindeki mutluluğa şahit olduklarını ifade ederek, 'Umarım öğrencilerimize kış ayının zorlu şartlarında bir faydası olur' diye konuştu.
Okul duvarlarında hala molotof izleri olduğu gözlenirken, öğrenciler kendilerine yardım ulaştıran Türk Kızılay'ı yetkililerine teşekkür etti.

Terör saldırısına uğrayan okula yardımEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü Farklı nedenler var

1 Samsunspor :Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü: 'Farklı nedenler var'

Samsunda intihar girişimi

2 Samsun'da intihar girişimi

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu Borcu azalttık

3 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu: 'Borcu azalttık'

Samsunspor İki eksik daha

4 Samsunspor: İki eksik daha

Samsunspor Es-Es mesaisi başladı

5 Samsunspor: Es-Es mesaisi başladı

Fabrika gibi okul

6 Fabrika gibi okul

Samsunun yükünü Gazi çekiyor

7 Samsun'un yükünü Gazi çekiyor

Adaleti aramak

8 Adaleti aramak...

Emeklinin intibak umudu

9 Emekli'nin 'intibak' umudu

Samsun Devrimci 78liler Derneği Başkanı Akşan 1 Mayısta haykıracağız

10 Samsun Devrimci 78'liler Derneği Başkanı Akşan: '1 Mayıs'ta haykıracağız'


SIRADAKİ HABER