Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Zonguldak haber: Boğazı kesilerek öldürülen Necla Sağlam cinayetinde sanığa müebbet

Zonguldak haber: Zonguldak'ta geçen yıl 24 Şubat'ta 23 yaşındaki Necla Sağlam'ın boğazının kesilerek öldürülmesi olayıyla ilgili tutuklanan alçı ustası Tolga K., müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Boğazı kesilerek öldürülen Necla Sağlam cinayetinde sanığa müebbet
Zonguldak haber:
Türkiye Taşkömürü Kurumunda memur olarak göreve başlayan 23 yaşındaki Necla Sağlam, geçen yıl 24 Şubat günü yalnız yaşadığı apartman dairesinde boğazı kesilmiş halde bulundu. Olayın faili üzerine çalışma başlatan ekipler, 600 gigabyte büyüklüğündeki güvenlik kamerası görüntülerini inceledi.
Meşrutiyet Mahallesi'ndeki Karadeniz Apartmanı'na giriş ve çıkış yapan kişiler üzerinde inceleme başlatan ekipler, çalışmalar sonucunda alçı ustası Tolga K.'ye ulaştı. Zanlı, suçlamaları kabul etmedi ancak genç kızın tırnaklarındaki DNA örneği ile başına geçirilen çöp poşeti rulosunda parmak izi tespit edildi.
Tutuklanarak cezaevine gönderilen Tolga K., 'Canavarca hisle adam öldürme' suçlamasıyla Kocaeli F Tipi Ceza İnfaz Kurumundan Zonguldak Adliyesinde görülen duruşmaya video konferans yöntemiyle katıldı. Bitirilen yargılamada son sözü sorulan Tolga K., dördüncü kez katıldığı mahkemede suçlamaları kabul etmediğini tekrarladı.
Mahkeme; DNA örnekleri, tanık ifadeleri, kamera kayıtları ile adli tıp kurumu raporlarını göz önünde bulundurarak sanığın müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

'Olaydan bu yana 47 kadın daha öldürüldü'
Mahkeme kararı sonrası adliyeden ayrılan Necla Sağlam'ın annesi Serpil Gökyer, adaletin yerini bulduğunu söyledi. Gökyer, şöyle konuştu:
'Adalet yerini buldu. Benim kızımın hiçbir suçu, günahı yokken ben devletten bunları yapanların idam edilmesini istiyorum. Bunlar idam edilmedikçe bunların önü arkası kesilmeyecek. Bir tek benim çocuğum değil şubat ayından bu yana 47 kadın daha öldürüldü. Devlet gerekeni yapsın biz bunu istiyoruz. Bizim canımızı yakanların canını yaksınlar.'

'Sağlam delillere rağmen mahkemeyi yanıltıyor'
Karar sonrası değerlendirmede bulunan aile avukatı Merve Kır ise sanığın 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis cezası ve 'konut dokunulmazlığını ihlal' suçundan da 2 yıl ceza aldığını ifade etti. Av. Kır, şunları kaydetti:
'Bugün mahkeme Necla Sağlam cinayetinde karara vardı. Bu karar kendisinin adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası ve konut dokunulmazlığını ihlalden artı 2 yıl ceza olarak uygulandı. Kendisine iyi hal indirimi uygulanmadı çünkü hala son duruşmada bile SEGBİS ile bağlandık ama 'yapmadım, etmedim, hiçbir suçum yok' diye kendisini savunuyor. Sağlam deliller olmasına rağmen mahkemeyi yanıltıyor, mahkemeye hiçbir şekilde yardımcı olmuyor. Süreç henüz bitmedi karşı taraf bunu temyize gönderebilir sürecin takipçisi olacağız.'

Boğazı kesilerek öldürülen Necla Sağlam cinayetinde sanığa müebbetEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsundaki pompalı tüfek cinayetinin sır perdesi aralandı

1 Samsun Haber: Samsun'daki pompalı tüfek cinayetinin sır perdesi aralandı

Ordu Haber Aileler kayıp kızlarına kavuşmanın sevincini yaşıyor

2 Ordu Haber: Aileler kayıp kızlarına kavuşmanın sevincini yaşıyor

Samsunspor Samsunspor yönetiminden Özköylü açıklaması

3 Samsunspor: Samsunspor yönetiminden Özköylü açıklaması!

Samsunspor Samsunsporda işler kötüye gidiyor

4 Samsunspor: Samsunspor'da işler kötüye gidiyor

Samsun Haber Samsunda FETÖnün emniyet ayağına operasyon

5 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'nün emniyet ayağına operasyon

Samsun Haber Samsunda 112 personeline mesai arkadaşlarından son görev

6 Samsun Haber: Samsun'da 112 personeline mesai arkadaşlarından son görev

Samsun Haber Samsunda FETÖnün ev ablasına hapis

7 Samsun Haber: Samsun'da FETÖ'nün ev ablasına hapis!

Samsun Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tosun Geç kalınmış müdahale

8 Samsun Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Tosun: 'Geç kalınmış müdahale'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Yapanın yanına kar kalmayacak

9 AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: 'Yapanın yanına kar kalmayacak'

Samsun Haber Samsunda görsel kirliliğe neşter vuruluyor

10 Samsun Haber: Samsun'da görsel kirliliğe neşter vuruluyor


SIRADAKİ HABER