Haberlerİdarecilere saldırmak şark kurnazlığı

İdarecilere saldırmak şark kurnazlığı

Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Maarif Hareketi'ni okul idarecilerinin provoke ettiğini iddia eden Türk Eğitim Sen Samsun Şubesi'ne sert yanıt verdi. Güneysu, ''Bu yetki kaybetme hırçınlığı. Maarif Hareketi üzerinden okul idarecilerine saldırmak, yapacak başka işi olmayanların olsa olsa şark kurnazlığıdır'' dedi

İdarecilere saldırmak şark kurnazlığı


Eğitim Bir Sen Samsun Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu'nun Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Maarif Hareketi projesinin bazı okul idarecileri tarafından itibarsızlaştırmaya çalışıldığını iddia eden sözlerine tepki gösterdi. Güneysu, ''İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idarecilerini karşı karşıya getirecek fırsat arama cinliği bir sendikaya yakışmaz'' ifadelerini kullandı.

ŞİRİN GÖRÜNME ÇABASI
Türk Eğitim Sen'in projeyi provoke ettiği iddia edilen kesimlerin ve idarecilerin kimler olduğunu soran Güneysu, ''Yetkiyi kaybetmenin hırçınlığı idarecileri ithama dönüştürmekten vazgeçmeli. Anladığımız kadarıyla okul idarecilerini hedef gösteriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaya koyduğu bir projeyi başarısız kılmak için hiçbir idareci çaba göstermez, gösteremez. Ancak Samsun’da eğitimin başarısını artırmak için gece-gündüz çalışan idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi hedefe koymak olsa olsa bir yerlere şirin gözükmek çabası. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile okul idarecilerini karşı karşıya getirecek fırsat arama cinliği bir sendikaya yakışmaz. Bir idarecinin bulunduğu makamı çıkar ilişkisine dönüştürdüğü iddiası kabul edilemez. Maarif Hareketi üzerinden okul idarecilerine saldırmak; yapacak başka işi olmayanların olsa olsa şark kurnazlığıdır'' dedi.

YETKİ KAYBETME HIRÇINLIĞI
Samsun'un TEOG'daki başarısının artmasında idareci ve öğretmenlerin büyük çabası olduğunu kaydeden Güneysu, ''Hangi proje olursa olsun Samsun’da eğitimin kalitesini geliştirecek her türlü hareketin Eğitim Bir Sen olarak yanındayız ve destekçisiyiz. Ancak geçmişte ortaya çıkan olumsuzluklarla ilgili yapıcı eleştirilerimiz olduğu gibi gelecekte de olabilecek yapıcı eleştirilerimiz yine olacak. Samsun'daki eğitim ve öğretimdeki başarı artışının paydaşları 4 yıldır idarecilik yapanlar. Bizim istediğimiz idareci olmuyor diye mevcut idarecileri eleştirmek, torpille işbaşına geldiklerini itham etmek, makamları kaybetme hırçınlığının bir göstergesi. Çatışmalardan, ayrıştırmalardan beslenmek bırakılmalı. Türk Eğitim Sen yetkiyi kaybetmenin hırçınlığını ve bazı olumsuzlukların sorumluluğunu idarecilere yüklemekten vazgeçmeli'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}