HaberlerBurdur HaberleriBurdur'a şehit ateşi düştü

Burdur'a şehit ateşi düştü - Burdur Haberleri

İzmir'in Foça ilçesinde, iki gün önce askeri çıkarma gemisinde çıkan yangında dumandan zehirlenen Burdurlu deniz er Hüseyin Karaca şehit oldu.

Burdur'a şehit ateşi düştü

Edinilen bilgiye göre, Foça ilçesinde geçtiğimiz cumartesi günü askeri çıkarma gemisinde klima motorunun patlaması nedeniyle çıkan yangında 4 asker dumandan etkilenerek hastanelere kaldırılmıştı. Dumandan etkilenen ve Menemen Devlet Hastanesi'nde iki gündür tedavisi süren Burdurlu Deniz Er Hüseyin Karaca, hayatını kaybetti.
Aynı hastanede bulunan Sinan Aydemir ile Çiğli Devlet Hastanesi'nde bulunan Mustafa Aydoğdu ile Uğur Kaya'nın ise tedavileri devam ediyor.

Baba ocağına acı haber ulaştı
Deniz Er Şehit Hüseyin Karaca'nın acı haberi Burdur merkeze bağlı Büğdüz köyündeki baba ocağına ulaştı. Acı haberin ardından yakınları yasa boğulurken, Karaca'nın evine Türk bayrağı asıldı. Hüseyin Karacanın cenazesinin İzmir'deki birliğinde düzenlenecek törenin ardından memleketi Burdur'a bağlı Büğdüz köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

'Az Kaldı Burdur, ben geliyorum'
Karaca, sosyal medya üzerinde 28 Ocak 2017 tarihinde şafağının 183 gün kaldığını müjdelemişti. Karaca son olarak, 'Biliyorum daha karanlık yolun ortasındayız ama bunu bilerek rakamı saymak bile ayrı bir mutluluk veriyor insana, az kaldı Burdur ben geliyorum. Atarsa 183, başka da yok' şeklinde paylaşımda bulundu.

Burdur’a şehit ateşi düştü

SIRADAKİ HABER
}