HaberlerAdana HaberleriÇocukları FETÖ'den cezaevinde bulunan baba: 'Suçsuz oldukları ispat olana kadar

Çocukları FETÖ'den cezaevinde bulunan baba: 'Suçsuz oldukları ispat olana kadar - Adana Haberleri

Adana'nın Kozan ilçesinde, yedi çocuğundan beşi FETÖ soruşturmaları kapsamında görevden alınan, dördü cezaevinde olan 72 yaşındaki baba Mahmut Kurtgöz, 'Suçsuz oldukları ispat olana kadar onları görmeye gitmiyorum' dedi.

Çocukları FETÖ'den cezaevinde bulunan baba: 'Suçsuz oldukları ispat olana kadar

Fetullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında öğretmen olan çocukları Ahmet, Ender, Ercan ile komiser olan oğlu Adem tutuklanırken, yine öğretmen olan bir kızı da açığa alınan baba Adem Kurtgöz, çocuklarının beyninin örgüt tarafından yıkandığını söyledi. Çocuklarına, bu yoldan vazgeçmeleri için tavsiyelerde bulunduğunu ancak onların kendisini dinlemediğini anlatan baba Mahmut Kurtgöz, 'Sol gözüm hiç görmüyor. Sağ gözüm de yüzde yirmi görüyor. Akli dengem yerinde şükür. Bu çocukları okutmak için çok zor şartlardan geçtim. Çocuklarımı zor şartlarda köylerden yumurta, canlı tavuk ve hayvan derisi toplayarak okuttum, adam ettim. Çocuklarımın böyle olmasını beklemiyordum' dedi..

'Suçsuz oldukları ispatlanana kadar cezaevine onları ziyarete gitmiyorum'
Yedi çocuğunun beşinin üniversitede okuyarak devletin çeşitli kademelerinde göreve başladığını kaydeden Kurtgöz, 'Çocuklarıma üniversite okuttum. Dördü öğretmendi, birisi komiserdi. Onlar sehven mi yoksa saflıktan mı FETÖ'cü gözüktüler. Şuan hepsi içerideler, cezaevindeler. Biri dışarıda dördü içeride' dedi. Eğer çocuklarının Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı bir saygısızlık ederek FETÖ'ye hizmet etmişlerse onlara hakkını helal etmeyeceğini ifade eden Mahmut Kurtgöz, 'Ben çocuklarıma şu yönden acımıyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve devletinin insanları varken FETÖ'ye inanarak onların safına geçtiyse, çocuklarım ceza evinde yatıyorsa yatsın. Ama suçu yoksa da Allah'ım yardım etsin. Büyük oğlum Ahmet Kurtgöz öğretmen, onun küçüğü Ender Kurtgöz, onun küçüğü Ercan Kurtgöz öğretmen, Adem Kurtgöz komiser ama suçları var mı bilmiyorum? Mahkemeye çıkmadılar. Ziyarete gitmiyorum. Türkiye Cumhuriyetine karşı eğer onlar bir saygısızlık yaptılarsa Allah onu benden sorar yarın. Ya tövbe edecekler, önce Allah'a ondan sonra bana. Öyle af edeceğim. Az önce kızım da geldi Samsun'dan. O da öğretmendi onu da görevden aldılar. Bana 'ağabeylerimin yanına git' dedi 'gitmiyorum' diye cevap verdim' dedi.

'Ben çocuklarıma değil 16 torunuma acıyorum'
FETÖ'den dolayı cezaevine giren çocuklarına acımadığını ancak 16 torununa acıdığını söyleyen Kurtgöz, 'Beni yoran burada 16 torunum var. Acıdığım torunlarım benim. Oğullarıma ve damadıma acımıyorum ben. Ben onlara acımıyorum ama gelecek nesil olan torunlarıma acıyorum' diyen baba Kurgöz, FETÖ örgütünün bir numaralı ismi Fetullah Gülen'i daha önce abdestli ve namazlı olduğu için kendisinin de sevdiğini ve övdüğünü ancak son dört yıl içinde Fetullah Gülen'deki olumsuzlukları görünce kendisinin çocuklarına bu yoldan dönmeleri için tavsiyelerde bulunduğunu anlattı. Mahmut Kurtgöz, 'Fetullah'ı ben önce çocuklarıma övdüm. Dürüst, abdestli, namazlı dedim ama bundan diyelim ki dört beş sene önce şüphe duymaya başladım. Yalvardım dedim ki çocuğum bu yol kötü yoldur. Bunun okulunda okuyan öğretmenlik yapan kızım vardı. Çık kızım buradan devlete gel devlet bizim devletimiz. Yok baba bura çok iyidir, biz inandık dediler. Ama ben artık inanmıyorum, İslam'ın müslümanlığın düşmanı Fettullah'tır. En büyük düşmanı Fetullah'tır. Ocağını söndüren Fetullah'tır' diye konuştu.

'4 çocuğum FETÖ'den içeride on defa da evet diyorum bin defa da evet diyorum'
Baba Kurtgöz, referanduma ilişkin düşüncelerini de paylaşarak şöyle devam etti:
'Erbakan'a da oy verdim ama AK Parti kurulduktan bu yana başka hiçbir yere oy vermedim. Hiç de verdiğim oydan pişman değilim. Yarın evet hayır mı var, açıktan evet diyorum. Ben evet diyorum. On defa da evet diyorum, bin defa da evet diyorum'.

Çocukları FETÖ’den cezaevinde bulunan baba: “Suçsuz oldukları ispat olana kadar

SIRADAKİ HABER
}