HaberlerSamsun Alaçam'da değerlendirme toplantısı!

Samsun Alaçam'da değerlendirme toplantısı!

Samsun'un Alaçam ilçesinde 2016 yılında yapılan ve 2017'de yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği bir toplantı yapıldı.

Samsun Alaçam'da değerlendirme toplantısı!

Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde düzenlenen toplantıya Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Şenyurt, Belediye Başkanı Hadi Uyar, Emniyet Amiri Kenan Bıyık ve muhtarlar katıldı. 

2016 yılında yapılan çalışmalar ve 2017'de yapılması planlanan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, muhtarlar sorun ve sıkıntılarını dile getirdiler. Atanmışlar ve seçilmişler olarak vatandaşa hizmet konusunda daire amirleriyle muhtarların daha çok iletişim halinde olması gerektiğini vurgulayan Kaymakam Çağlar, "İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla önümüzdeki süreçte kamu hizmetinin daha iyi sağlanması, vatandaşımızın hizmetlerden daha hızlı yararlanması aynı zamanda yerel hizmetlerinde daha koordineli olabilmesi için çeşitli toplantılar yapacağız. Devletimiz, milletimiz için vardır, bizlerde sizler için buradayız. Devletin gücü içerisinde birçok hususta hizmet üretmeye çalışıyoruz. Kurum amirlerimizin kapıları şikayet ve taleplerinizi kabul etmek ve çözüm üretmek için her zaman ve herkese açıktır" dedi.


Belediye Başkanı Hadi Uyar, 2017- 2018 ve 2019 yıllarını kapsayan çalışmalar ve ihalesi yapılmış olan konular hakkında bilgiler verdi.


Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, telefon dolandırıcılığı konusunda uyarılarda bulunarak, “Bu tarz aramalarda telefon derhal kapatılmalı ve 155’e ihbarda bulunulmalı” diye konuştu.
Uyuşturucu ve madde bağımlılığı konularında muhtarlara uyarılarda bulunan Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Şenyurt ise, “Yabancı ve şüphe çekici kişiler güvenlik birimlerine bildirmeli” şeklinde konuştu.

 

SIRADAKİ HABER
}