HaberlerBursa HaberleriMiroğlu: 'Farklı fikirler Türkiye'nin sosyal dokusuna zarar vermemeli'

Miroğlu: 'Farklı fikirler Türkiye'nin sosyal dokusuna zarar vermemeli' - Bursa Haberleri

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, farklı fikirlerin Türkiye'nin sosyal dokusuna zarar vermemesi gerektiğini söyledi.

Miroğlu: 'Farklı fikirler Türkiye'nin sosyal dokusuna zarar vermemeli'

Bursa Düşünce Kulübünün Mihraplı Sosyal Tesislerinde düzenlenen toplantısına konuk olan AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, gündeme dair açıklamalar yaptı. Miroğlu, 'Türkiye'nin 'evet' ve 'hayır' ikilemi ile karşı karşıya kaldığı dönemde tablo ne? Hepimizin siyasi süreçler, siyasi hayat, siyasi partiler söz konusu olduğunda kendimize ait çok geniş tecrübelerimiz var. Bu tecrübeleri bu tür toplantılarda paylaşıyoruz. Son zamanlarda şöyle bir eleştiri yapılıyor: 'Halk bunu yeteri kadar tartışmadı' deniliyor. Ben kendimi bildim bileli halk, doğudan, batıya, kuzeyden güneye, Türkiye'nin muhtemel yeni anayasasını konuşur, tartışır. Yani tartışma eksikliği bakımından bir şey olduğu kanaatinde değilim. Dünyanın hiç bir medyasında siyasi bir konu Türkiye'deki kadar tartışılmaz. Gidin Amerika'ya ya da başka bir Avrupa'nın herhangi bir başkentine, televizyonların bu tartışmalara, siyasi fikirlerin buluşmasına ayırdıkları zaman Türkiye'kinden azdır. Biz bu konuda çok iyi bir noktadayız. Sonuçta biz bu tartışmaları bir arada yürüten insanlarız' diye konuştu
Televizyonda çok farklı fikirlerin dile getirildiğini anlatan Miroğlu, 'Önemli olan bu farklı fikirlerin Türkiye'nin sosyal dokusunu, barışa dair olan güçlü dinamiğini sarsacak, zarar verecek bir tutumun içinde olmamasıdır. Yani üslubumuza çok dikkat etmemiz gerekir. Bu tartışma daha doğru başlayabilirdi. Hayır diyen kesimin şu ya da bu örgütle özleştirilmesi doğru bir tutum değildi. Bu tutumdan şimdi vazgeçilmiş oldu. Yine ana muhalefet partisi cenahından gelen tartışmanın ilk günlerini hatırlatarak söylüyorum, bir felaket tablosu gibi sunulması, büyük olaylar olacağının ileri sürülmesi yanlış. Zaten büyük olaylar çıkabileceği iddiası, içinde bulunduğumuz ortamı da çok tetikler' ifadelerini kullandı.

Miroğlu: "Farklı fikirler Türkiye’nin sosyal dokusuna zarar vermemeli"

SIRADAKİ HABER
}