HaberlerTokat HaberleriAkil Muhtar Erdem Sokak tarihi dokuya uygun onarılacak

Akil Muhtar Erdem Sokak tarihi dokuya uygun onarılacak - Tokat Haberleri

Niksar Belediyesi ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında Akil Muhtar Erdem Sokak'ta bulunan evler tarihi dokuya uygun bir şekilde onarımı yapılacak.

Akil Muhtar Erdem Sokak tarihi dokuya uygun onarılacak

Niksar Belediyesince yapılan 'Niksar Tarihi Kaleiçi Mahallesi Sokakları Özgünleştirme Projesi' kapsamında Akil Muhtar Erdem Sokak'ta bulunan evler tarihi dokuya uygun bir şekilde onarımı yapılacak. Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) desteğiyle uygulanacak olan proje kapsamında Niksar Belediyesi ve Nuran Demirtaş Firması arasında sözleşme imzalandı. Firma ile imzalanan sözleşme ile Şubat ayında yer teslimi yapılarak projeye start verilecek.
Konuyla ilgili bilgiler veren Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; 'Danişmendli Devletine başkentlik yapmış ilçemizde binaların tarihi dokuya uygun bir şekilde olması için, Niksar Tarihi Kaleiçi Mahallesi Sokakları Özgünleştirme Projesini geliştirdik. Bu projemizi Orta Karadeniz Kalkınma Ajansına sunarak kuruldan geçmesini sağladık. Projeyi uygulayacak olan Nuran Demirtaş Firması ile sözleşmemizi imzaladık. İnşallah bu ay içerisinde yer teslimimizi yaparak, projemizi başlatıyoruz. Akil Muhtar Erdem Sokak artık tarihimizi en güzel bir şekilde gösteren bir sokak haline gelecek. Kent kimliğinin oluşmasındaki en etkin unsurlardan biri olan Niksar Kalesi ve etki alanının turizme kazandırılmasına yönelik tarihi sokak dokularının korunması Tarihi Başkent Niksar'ın yerel dinamiklerle kalkınmasında oldukça önemlidir. Şimdiden ilçemize hayırlı ve uğurlu olsun' dedi.

Akil Muhtar Erdem Sokak tarihi dokuya uygun onarılacak

SIRADAKİ HABER
}