HaberlerVedat Muriqi Giresunspor'dan Özür Diledi

Vedat Muriqi Giresunspor'dan Özür Diledi

Transfer döneminin en çok konuşulan isimlerinden Vedat Muriqi, düzenlediği basın toplantısında yaşanan krizden ötürü camiadan özür diledi.

Vedat Muriqi Giresunspor'dan Özür Diledi

Ara transfer döneminin en çok konuşulan futbolcularından olan Giresunspor'un 21 yaşındaki Arnavut asıllı Kosovalı golcü oyuncusu Vedat Muriqi, transfer döneminin son günü yaşanan krizle ilgili Teknik Direktör Erkan Sözeri ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

Yaşananlardan dolayı kendisinin hata yaptığını belirten Muriqi, 'Son bir aydır ben kendi içimden konuşuyorum. Bu transfer haberlerinde dolayı, her genç futbolcu etkilenir. PTT 1. Lig'de oynuyoruz, her genç futbolcunun hayali yukarıda oynamak. Genciz böyle hatalar yapabiliyoruz. Takım arkadaşlarımdan, kulüp personelimizden, teknik heyetimizden, yönetimimizden, taraftarlarımızdan, kısaca bütün camiadan özür diliyorum' dedi.
'BASINA FARKLI YANSIDI'
'Transferde konu basına farklı yansıdı' diyen Muriqi, 'Her genç böyle bir hata yapabilir. Ben iyi niyetimden dolayı kanmış olabilirim. Kosova'da Arnavutluk'ta böyle şeyler yoktur. Herkesten tekrar tekrar özür dilerim. Ben hayatımda ekmek tekneme, Vedat'ı 'Vedat' yapan Giresunspor'a ihanet etmem. Vedat'ı Giresunspor, Mustafa Bozbağ, Erkan Sözeri, Vedat yaptı. Tekrar söylüyorum ben asla ekmek yediğim yere ihanet etmem. Benim karakterime bu yakışmaz. Kişisel olarak kimseyle problemim yok. Giresunspor'da ben bir yerlere geldim inşallah Giresunspor da benimle bir yerlere gelecek' diye konuştu.
SÖZERİ: 'VEDAT ADAM GÖRÜNÜMLÜ BİR ÇOCUK'
Vedat'ın daha 21 yaşında olduğunu hatırlatan Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri ise, 'Vedat için 'Adam görünümlü çocuk' diyebiliriz' ifadelerini kullanarak, 'Çok güzel bir çıkış yakaladı. Talep görmesi normal. Bazı menajer arkadaşlar kafasını karıştırdı. Ben de olsam, siz de olsanız bu ortamda kafanızın karışmaması mümkün değil. Vedat bunu ara transfer döneminde yaşadı ve biz Vedat'ın ve kulübün iyiliğini düşünerek Vedat'a bunu söyledik. Hepimiz hata yapabiliriz. Vedat da bunları yaşadı. Ben Vedat'a kefilim, onun kafasının karışması karakterini, kişiliğini değiştirmez' şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER
}