HaberlerBen yapamadım, herkesten özür diliyorum

Ben yapamadım, herkesten özür diliyorum

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman,'Biz yapamadık, kabul ediyorum. Birisini buluyorsun araya 10 kişi giriyor. Ben yapamadım, herkesten özür diliyorum' dedi.

Ben yapamadım, herkesten özür diliyorum

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Türk futbolunun transferlerdeki art niyetli aracı ve menajerlerden kurtulması gerektiğini söyledi.

Karaman, Türk futbolundaki transfer sistemine tepki göstererek, 'Ara transferi istediğimiz gibi yapamadık. Bunun birçok farklı nedenleri var. 2-3 oyuncu çok rahatlıkla alma şansımız vardı fakat bu ara transfer öyle bir hale geldi ki, simsarların, dışarıda kalmış futbolcuları çakma girişimleri. Futbolcuyu getiriyorlar bir ton para veriyorsun oynamıyorlar. Sezon başında yaptığımız hatayı tekrar yapmama adına emin olmadığım hiçbir futbolcuyu almadım. Açık ve net söylüyorum. Kulüp bonservis bedeline, oyuncuya bir ton para verecek, 18'e giremeyecek, tribünde oturacak veya sonradan oyuna girecek. Böyle oyuncu alacağımıza hiç almayalım. Bu paraları kendi oyuncularımıza yatıralım. Ya da bu paralar ile kendi transfer ekibimizi kurup kulübün izlediği ve kulüp karakterine uygun oyuncuları bulup alalım' diye konuştu.

Karaman şöyle devam etti:

Birkaç oyuncuya talip olduk, karşımıza 10 tane menajer çıktı. Biri ona gidiyor biri başkasına gidiyor. Çakabiliyorlarsa çakıyorlar çakamıyorlarsa takımda işlerin kötüye gitmesini bekliyorlar. Türk ve dünya futbolu bu adamlardan kurtulmalı. Şehir bana soruyor 'hoca transfer yapmayacak mısın?' diye. Kimi yapacağım, nasıl yapacağım? Kulübe oynamayacak futbolcuları mı alayım? Biz yapamadık, kabul ediyorum. Ama Türkiye'nin geneli böyle. Birisini buluyorsun araya 10 kişi giriyor. Ben yapamadım, herkesten özür diliyorum.SIRADAKİ HABER
}