HaberlerBohem Giyim Tarzı Nedir?

Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Bohem giyim tarzı nedir, nasıl giyilir ve ne gibi parçalardan oluşur? Bu sitilin ana parçaları nelerdir?

Bohem Giyim Tarzı Nedir?

Özgür ruhun temsilcisi olarak bilinen Bohemian 60’lı yılların sonu 70’li yılların başından günümüze gürleyerek geliyor.Bohem giyim tarzı günümüz trendlerinde daha çok yer almaya başlayıp, yayılarak devam etmektedir.

Hızlı Düşün Basit Gİyin
Günlük hayatın koşturmacası ile adeta alay edebilen Bohem giyim tarzı, hızlı ve pratik bir şıklık için tercihlerin en başında yükselecek. Geçtiğimiz sezonun nadide parçaları arasında yer alan maksi etek modelleri yeni sezonda da gardıropların temel taşlarından. Maksi etek kombinleri crop tops ve oversized tişörtlerle düzenlenebiliyor. İki ayrı parçanın bir etek modelinde birleşmesi de rahat bir tarzın ortaya çıktığını kanıtlar gibi.

Ayrıca İspanyol paça pantolonlar, kimono ceketler, otantik desenlere sahip hırkalar, maksi elbise modelleri de unutmamak gerekiyor. Dökümlü tunikler, bol paçalı Jean modelleri ve de köşeli detayların ön planda olduğu oversize güneş gözlükleri debohem giyim tarzının ayrılmaz parçalarındandır.

Bir Demet Vintage Tarz Harmanı
Vintage ile bohem giyim tarzını bir arada kullanarak günümüz modasında öne çıkan Boho Chic bir yansımaya kavuşmak mümkün. Modern bir stil sergilerken aynı zamanda hippi bir görünümü de yansıtmak farklı bir tarz sahibi olmanın anahtarını size verebilir. Vintage geçmişin izlerini yeni trendlerin üzerine serpiştirdikçe nostaljinin bohem ile buluşması da çok şaşırtmıyor aslında. İki tarzın karışımı ile oluşturulan harmanla naif bir bohem kadını olabilirsiniz.

Salkım Saçak Bootie Modelleri
Kovboy botları iki sezondur trend olmakla olmamak arasında ince bir çizgide kalıyor. 2015 İlkbahar sezonunda ise popülerliğini püsküllü kısa botlarla gün yüzüne çıkarmaya hazırlanıyor. Süet seçimlerin daha çok tercih sebebi olması da kaçınılmaz. Üstelik 2015 trend renklerinde yer alan camel, İlkbaharın cıvıltısında bir tonlama yaratacağa benziyor.

Buz Dağının Görünmeyen Kısmı: Dantel Ayrıntıları
Bohem tarzın romantik dokunuşu olarak bilinen dantel işlemeler, 2015’in her yanına yayılmış durumda. Abiyeden günlük yaşama kadar geniş bir ağ oluşturan dantel detayları sezonun en kilit noktası. Tığ işinden çıkma güpür görünümleri de unutmamak gerekiyor. Aslında ikisinin görünüm bileşeni olarak da lazer kesimi vurgulamakta fayda var. Lazer kesim ayakkabılar, çantalar, elbiseler modanın yeni yeni alıştığı ama yeni sezonda da göz aşinalığı yaratacak tasarımlardan.

Haberin foto galerisinde sizler için bohem giyim tazına örnek birçok seçenek hazırladık. 

 

SIRADAKİ HABER
}