HaberlerBir raporla beraat etti

Bir raporla beraat etti

Samsun'da kız çocuğuna cinsel istismar suçundan tutuksuz yargılanan 22 yaşındaki U.M., mağdurun kemik yaşının 20 olduğu yönünde rapor gelmesi üzerine beraat etti.

Bir raporla beraat etti

2013 yılında Canik İlçesi Belediye Evleri Mahallesi'nde meydana gelen olayda, olay tarihinde yaşı 14 olan Y.Ç. ile U.M. tanışıp sevgili oldu. U.M. 2013 yılının Haziran ve Ağustos aylarında Y.Ç. ile evinde ve ormanlık alanda 4 kez cinsel ilişkiye girdi.

Daha sonra U.M. askere gidince sevgililer ayrılıp bir daha görüşmedi. 2015 yılında Y.Ç.'nin ailesi kızlarının U.M. ile cinsel ilişkiye girdiğini öğrenince polise şikâyette bulundu. Şikâyet üzerine polis şüpheliyi gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen U.M. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

DOĞUM TARİHİ DE DEĞİŞTİRİLDİ

Mahkeme heyeti Y.Ç.'nin kemik yaşının belirlenmesi için gönderildiği hastaneden gelen 'Y.Ç.'nin kemik yaşının 19 veya 20 olduğu belirlenmiştir' yönündeki raporu okudu. Raporun ardından mahkeme heyeti Y.Ç.'nin doğum tarihinin 1996 olarak değiştirilmesine, 2013 yılında mağdurun 15 yaşından büyük olduğu, cinsel istismar suçunun zorla olmadığının belirlenmesi üzerine sanığın her iki suçtan beraatine karar verdi.

SIRADAKİ HABER
}