HaberlerBu habere öğrenciler çok sevinecek

Bu habere öğrenciler çok sevinecek

MEB, yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim döneminde de sürdürecek ve öğrencilere artık daha az ev ödevi verilecek.

Bu habere öğrenciler çok sevinecek

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl başlattığı ödevsiz yarıyıl tatili uygulamasını eğitim-öğretim döneminde de devam ettirecek.

Öğrencilerin daha fazla sosyalleşmesi için ev ödevi yükü hafifletilecek. İkinci dönemde başlatılması planan uygulama ile tüm okullar öğrencilere fazla ödev verilmemesi konusunda uyarılacak. MEB, daha az ev ödeviyle öğrencilerin sanata ve spora, daha çok Kitap okumaya teşvik edilmesini amaçlıyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ev ödevi verilmemesi konusunda da okullara kesin talimat vermişti.

TALİM TERBİYE KURULU KARAR VERECEK

17 milyonu aşkın öğrenciyi ilgilendiren uygulama 2016-2017 eğitim-öğretim yılında daha da resmileştirilecek. Ödev yoğunluğu okul tarafından değil yine Bakanlık tarafından belirlenecek. Öğrencilere hangi konulardan ne kadar ödev verileceği, ödevin içeriği ve kazanımları her yılın başında Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenecek. Türkiye genelindeki her okul Kurul'un belirlediği çerçeve ve yoğunlukta öğrencilere ödev verecek.

 

SIRADAKİ HABER
}