Bu habere öğrenciler çok sevinecek

MEB, yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim döneminde de sürdürecek ve öğrencilere artık daha az ev ödevi verilecek.

Bu habere öğrenciler çok sevinecek

Milli Eğitim Bakanlığı, bu yıl başlattığı ödevsiz yarıyıl tatili uygulamasını eğitim-öğretim döneminde de devam ettirecek.

Öğrencilerin daha fazla sosyalleşmesi için ev ödevi yükü hafifletilecek. İkinci dönemde başlatılması planan uygulama ile tüm okullar öğrencilere fazla ödev verilmemesi konusunda uyarılacak. MEB, daha az ev ödeviyle öğrencilerin sanata ve spora, daha çok Kitap okumaya teşvik edilmesini amaçlıyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, yarıyıl tatilinde öğrencilere ev ödevi verilmemesi konusunda da okullara kesin talimat vermişti.

TALİM TERBİYE KURULU KARAR VERECEK

17 milyonu aşkın öğrenciyi ilgilendiren uygulama 2016-2017 eğitim-öğretim yılında daha da resmileştirilecek. Ödev yoğunluğu okul tarafından değil yine Bakanlık tarafından belirlenecek. Öğrencilere hangi konulardan ne kadar ödev verileceği, ödevin içeriği ve kazanımları her yılın başında Talim Terbiye Kurulu tarafından belirlenecek. Türkiye genelindeki her okul Kurul'un belirlediği çerçeve ve yoğunlukta öğrencilere ödev verecek.

  öğrencilere iyi haber   öğrencilere az ödev  

EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı


SIRADAKİ HABER