Kız çocuğuna tecavüze iyi hal indirimi!

Diyarbakır'da, 6 yıl önce 6. sınıfa giden bir kıza tecavüz ettiği iddia edilen 3'ü korucu 6 kişiye verilen 15 yıl hapis cezası, iyi hal indirimiyle beraber 12.5 yıla, genç kızı taciz ettiği iddia edilen astsubaya 3 yıl verilen hapis cezası da, olumlu davranışları nedeniyle 2.5 yıla indirildi.

Kız çocuğuna tecavüze iyi hal indirimi!

Diyarbakır’ın bir köyünde oturan 17 yaşındaki Z.M., 2009 yılında 6. sınıftayken, iddiaya göre, okulda güvenliği sağlayan korucu F.B.’nin tecavüzüne uğradı. Bir yıl boyunca aralarında korucu akrabalarının bulunduğu 6 kişinin tecavüzüne ve dönemin jandarma karakol komutanı M.Y.’nin de bulunduğu 2 kişinin de cinsel tacizine uğradığı ileri sürülen Z.M., olanları babasına anlattı.

Hamile olduğu ortaya çıkan Z.M.’ye babası sahip çıkarak onu Diyarbakır’da oturan ablasının yanına gönderdi. Şikayet üzerine soruşturma başlatan savcılık Z.M.’nin doğurduğu bebeğin DNA testini yaptırdı. Testte bebeğin babasının, şüphelilerden H.M. olduğu ortaya çıktı.

2011 yılında savcıya ifade veren Z.M., 6 sanığın değişik zamanlarda tehdit ve silah zoruyla 23 kez kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Tecavüze uğradığı kişilerden aynı zamanda şiddet gördüğünü aktaran Z.M., şüphelilerin kendisini dövdüğünü, silah ve bıçak gibi aletlerle tehdit ettiğini kaydetti.

YARGI SÜRECİNDEKİ OLUMLU DAVRANIŞLAR…

Z.M.’nin şikayeti üzerine soruşturma başlatan savcılık, hazırladığı iddianamede tecavüzle suçlanan korucular F.B., F.M. ve İ. M. ile köylüler M.T., H.M. ve H.M. hakkında 15 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istedi. Savcılık, Z.M.’yi taciz ettikleri iddia edilen karakol komutanı astsubay M.Y. ile köylü A.M. hakkında da 2 yıla kadar hapis cezası verilmesini istedi.

Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesi, sanıklardan F.B., H.M., F.M., İ.M., H.M. ve M.T.’yi önce 15’er yıl hapis cezasına çarptırdı. Ardından yargılama sürecindeki olumlu davranışlarını nedeniyle bu cezayı 12.5’ar yıl hapse indirdi. Z.M.’yi taciz ettiği iddia edilen astsubay M.Y.’yi 3 yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın yargılama sürecinde olumlu davranışları nedeniyle cezayı 2.5 yıla indirildi. Mahkeme, cinsel taciz iddiasıyla yargılanan sanık A.M.’nin ise beraatına karar verdi. Mahkeme başkanı, ceza indirimine muhalefet şerhi koydu.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

1 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

3 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Şirinler daha güçlü geliyor

6 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsunspor için karar günü

7 Samsunspor için karar günü

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor

9 Samsun'da 31 yıllık ulaşım çilesi son buluyor

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

10 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu


SIRADAKİ HABER