HaberlerMHP'den engellilere destek

MHP'den engellilere destek

MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta, Türkiye'nin her yerine müsabakaya giden engelli sporcuların ulaşımlarını minibüs ile sağladıklarını öğrendiğini belirterek, 'Bu bir sosyal sorumluluk işidir. Biz MHP olarak her türlü desteği vermeye hazırız'' dedi

MHP'den engellilere destek

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, Çarşamba Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ile Aydın Bedensel Engelliler Spor Kulübü arasındaki basketbol müsabakasını izledi. Usta'ya MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, MHP Çarşamba İlçe Başkanı Kemal Düzgün ile ilçe yöneticileri de eşlik etti.

BAŞKAN DENİZ DESTEK İSTEDİ

Müsabaka öncesi Çarşamba Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Mustafa Uçar ve Engelliler Derneği Başkanı Kerim Deniz ile görüşen Usta, bedensel engellilerin sorunlarını dinledi. Dernek Başkanı Kerim Deniz, Çarşamba ilçesindeki engellilerin topluma kazandırılması, normal bireyler gibi hayatlarını idame ettirebilmeleri için bir amaçları olması gerektiğini belirterek bu konuda siyasilerden destek istedi.

MHP'DEN TAM DESTEK

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta ise evlerinde pencereden bakan engelli bireylerin spor sayesinde harekete geçtiğini ifade ederek, "Hayatlarında göremeyecekleri yerleri bu sayede görüyorlar. Engelliler için esas olan sosyal hayatın içerisinde olabilmek. Türkiye’nin her yerine müsabakaya gidiyorlar, ancak ulaşımı minibüs ile sağladıklarını ifade ettiler. Bu bir sosyal sorumluluk işi. Biz MHP olarak her türlü desteği vermeye hazırız, aynı desteği iş adamlarımızdan da bekliyorlar. Biz de bekliyoruz. Engellilerimizin sosyal hayat içerisinde bir amaç ve bir misyona sahip olmaları için spor en büyük faktördür" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}