HaberlerKavak Belediyesinden tirit gecesi

Kavak Belediyesinden tirit gecesi

Kavak Belediyesi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen tirit etkinliğine çok sayıda davetli katıldı.

Kavak Belediyesinden tirit gecesi

Kavak Kardelen Düğün Salonunda düzenlenen tirit etkinliğine Samsun Valisi ibrahim Şahin, Samsun AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Kavak Kaymakamı H. Hasan Gökpınar, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Turan Çakır, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Yüksel, MHP İlçe Başkanı Cahit Kamber, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici, KADEF Başkanı Yılmaz Karagöz, Kavkander Başkanı Mustafa Tankal, SADEF Başkanı Mustafa Akman, Muhtarlar Dernek Başkanı, Kavaklı ve Samsunlu Muhtarlar, Bursa Samsunlular Dernek Başkanı Dursun Koç, Gebze Samsunlular Dernek Başkanı Cenap Köksal, Havzalılar Dernek Başkanı Harun Savaş, Asarcıklılar Dernek Başkanı Bayram Çevrim, Gaziler Dernek Başkanı Necati Yılmaz, İstanbul, Ladik, Vezirköprü dernek başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, ilçe protokolü ve daire amirleri, sanayiciler, iş adamları, esnaflar ve çok sayıda davetli katıldı.


Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Samsun’daki yoğun programları nedeniyle erken ayrılmak zorunda kalan AK Parti Milletvekili Hasan Basri Kurt yaptığı açıklamada, “Kavakımız özellikle son zamanlarda Samsun'un yükselen ve ileriye giden bir ilçesi oldu. Bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Düşmanlarımızla mücadele edebilmek için birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Bu ülkenin tüm birikimini ortadan kaldırmak isteyenlere karşı ancak mevcut sistemi yeni bir sistemle değiştirerek bundan sonra ki 20 yılı 30 yılı ayakta tutabiliriz. Ben inanıyorum ki sandıkta ki o evetleriyle bu millet yeni yüzyıla yeni bir çığır açarak ve bütün dünyaya göstermiş olduğu 15 Temmuz cesaretini tekrar göstererek bir cevap verecek. Ben Kavaklı hemşehrilerimden bu noktada azami gayret bekliyorum. Kavaklı bir hemşehriniz olarak bu konuda sonuna kadar mücadele istiyorum” ifadelerini kullandı.
Geçmiş dönem Kavak Belediye Başkanlığı yapmış Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici konuşmasında, "Böyle güzel gecede bizleri hep bir araya toplayan Belediye Başkanımız İbrahim Sarıcaoğlu'na çok teşekkür ediyorum. Mevlam birlik ve beraberliğimizi bozmasın" dedi.


Tirit programlarının taçlandırmasının Kavak'ta yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kavak Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karagöz, “Birlik ve beraberliğin simgesi olan tirit programlarını yapmaya devam edelim. Tirit bu ilçelerin ortak malıdır, tirit yiyenindir yani bu organizasyonu yapanındır. Birliğimizin bozulmaması temennisiyle hepinize iyi akşamlar diliyorum" diye konuştu.
Programa ev sahipliği yapan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, "Tüm katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kavakımız büyüdü ve gelişiyor. Kardelen düğün salonu ve bunun gibi birçok eseri bizlere kazandıran Yusuf Ziya Yılmaz Başkanıma yürekten teşekkür ediyorum. Çok kısa sürede çok büyük hizmetler ilçemize geldi. Yine hizmet araçlarımız ile ilgili sıkıntılarımız vardı ama çok şükür 9 adet aracı Kavak Belediyesine hibe olarak aldık. Emeği geçen milletvekillerimize ve geçmiş dönem Kavak Belediye Başkanlığı yapmış Sivil Havacılık Genel Müdürü Bahri Kesici ağabeyimize şükranlarımı sunuyorum. TOKİ, cezaevi gibi birçok büyük projenin de yine çok yakında çalışmaları başlıyor. Kavak bir bu kadar daha büyüyecek bu garantiyi şimdiden veriyorum. Yemek yemek bahane bu tür buluşmalar, sılahirahim yapmak şahane. 16 Nisan’da yapılacak olan referandumun memleketimize ve milletimize güzellikler getirmesini cenab-ı haktan diliyorum" şeklinde konuştu.

“Sıvasız, boyasız evlerinizi boyatın”
Katılımcılara ayrı ayrı teşekkür eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Tirit mirit bahane bir araya geliyoruzya, birbirimize olan sevgimizi ve muhabbetimizi tazeliyoruzya aslı olan bu gerekli olanda bu. Sevgili Kavaklılar, sıvasız boyasız evlerinizi boyatın, çok büyük bir iş değil bu. Kavak'ın insanı isterse başarır buna inanıyorum. Bırakın Samsun’da oturmayı köylerinize dönün. İhya edin köylerdeki evlerinizi, tamir edin, küçük ısıtma sistemleri kurun yaş kış köylerdeki evlerinizdeki anılarınızı yaşatın. Beton yığınından kurtulun doğanın, yeşilliğin içine gidin. Hep beraber pırıl pırıl yapalım köylerimizi ne olur gidelim köylerimize oralarda yaşayalım. Bu güzel geceyi düzenleyen Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyor hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Geceniz mübarek olsun" dedi.

“Kavak OSB’de yer kalmadı, yeni yerler arıyoruz”
Kaymakam olarak ilk görev yaptığı yer olduğundan dolayı Kavak'ı ayrı bir sevdiğini vurgulayan Samsun Valisi İbrahim Şahin konuşmasında şunları söyledi: "Bu gece program olduğunu duyunca inanın tüm programlarımı iptal ettim. Bu kadar büyük bir kalabalığı görünce açıkçası iyi ki de gelmişim diyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Ülkemiz gelişiyor kalkınıyor ama özellikle Kavaklıların birlik ve beraberliği de her zaman parmakla gösterilecek şekilde. Birlik ve beraberliğinizi kimsenin bozmasına müsaade etmeyin. Kavak Organize Sanayi Bölgesinde artık yer kalmadı, yeni yerler arıyoruz ikinci bir kısmı düşünüyoruz çok ciddi açılımlar var bizden fabrika yeri istiyorlar. Bu güzel organizasyonu, bu güzel kalabalığın buraya gelmesine vesile olanlara teşekkür ediyorum.”
Program Samsunlu Fehmi'nin türkü ve röportajlarıyla devam etti.

SIRADAKİ HABER
}