HaberlerÇanakkale HaberleriAk Parti Çanakkale Milletvekili Gider,

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Gider, - Çanakkale Haberleri

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Çanakkale'nin Çan İlçesinde gerçekleştirilen Genişletilmiş İlçe Danışma, Anayasa ve Referandum konulu toplantıya katıldı.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Gider,

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, referandum startının verilmesinin ardından başladığı çalışmalara ilçelerle devam ediyor. Önceki akşam AK Parti İlçe teşkilatının düzenlediği toplantıya katılan Gider, burada Çanlılara seslendi.
Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu'nun ve Çan'ın önde gelen iş adamlarının da katıldığı toplantıda konuşma yapan Milletvekili Gider, mecliste anayasa görüşmeleri sırasında kürsüyü ele geçiren CHP'ye yüklenerek, 'Bizim vazgeçemeyeceğimiz değerlerimiz var. Ezanımız, bayrağımız, inancımız, biz asla hak bildiğimiz yoldan geri dönmeyeceğiz. Bu kürsü bizim kürsümüz değil, hiçbir zaman da bizim kürsümüz olmadı. Bu kürsü Milletin kürsüsü, Milletimiz bize bu kürsüyü sadece emanet etti. Biz bu kavgayı büyütmek istemiyoruz. Kavganın içine girmek istemediğimiz halde bize arkamızdan saldırıyorlar. Bizim argümanımız çok sağlam. 18 Maddenin 18'i de benim kişisel olarak savunamayacağım, soru sorulmasın diye kaçacağım sorular, maddeler değildir' dedi.
'Ülkenin şahlandığı dönemde aklınıza 'Diktatör' geliyor'
CHP'nin Menderes ve Özal'a da diktatör benzetmesi yaptıklarını hatırlatan Milletvekili Gider, ' Ülkenin ekonomik gelişmesini, siyasal gelişmesini çıkarıyoruz. Ülkenin en refaha kavuştuğu şahlandığı dönemler karşımıza çıkıyor. Tesadüf müdür ki Türkiye'nin şahlandığı dönemlerde sizin aklınıza diktatör geliyor. Böyle bir tesadüf olamaz! Yine sahada da bize saldırmaya çalışacaklar. Anayasa değişikliği, sistem değişikliği ile karşı karşıyayız. Parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçmek istiyoruz. Aslında yaptığımız çok karmaşık bir şey değil. Biz ülkeyi daha yönetilebilir hale getirmek istiyoruz. Milleti kurgulayanlar, yönetilememesi üzerine kurmuşlar. Biz, sadece devleti yönetilebilir hale getirmeye çalışıyoruz. Biz milleti yönetmeye hiçbir zaman talip olmadık. Biz millete hizmet eden mekanizmayı yönetmeye talibiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız ve Sayın Bakanlarımız, hiçbir vatandaşımızın amiri olmaya niyet etmediler. Halkımıza hizmet eden devlet birimlerinin amiri oldular. Şu anda biz bunu resmileştirmek için çaba sarf ediyoruz' diye konuştu.
'Milletimize soracağız'
Anayasa değişikliği referandumu için eşit olmayan bir yarış içerisinde olduklarını öne süren Gider,' Türkiye'yi parlamenter sistemden Cumhurbaşkanlığı sistemine geçirebilmek için halkımıza gidiyoruz. Ne olursa olsun Milletimize sormamız gerek. Biz referandumda eşit olmayan bir yarışın içindeyiz. Bilgi, saygı, hak ve eşitlik anlamında biz haklıyız. Hakkımızı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Gücümüzden ve sabrımızdan vazgeçmeyeceğiz çünkü evlatlarımıza, torunlarımıza onların geleceğine, ileride başımız dik bir şekilde karşılarında durabileceğimiz bir sistem inşa etmek istiyoruz. Biz sadece onların geleceği için emek harcıyoruz. Biz başkanlık sistemini şu an için değil, bundan sonrası için, evlatlarımız adına istiyoruz' dedi.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Gider,

SIRADAKİ HABER
}