HaberlerNikah masasında 'evet' deyip söyleşiye koştular

Nikah masasında 'evet' deyip söyleşiye koştular

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Karaaslan, Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nı ziyaretinde katıldığı söyleşide 'Halk hata yapmaz' dedi. Karaaslan, nikah masasında birbirlerine 'evet' deyip söyleşiye katılan genç muhasebecileri kutladı.

Nikah masasında 'evet' deyip söyleşiye koştular

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 1-8 Mart Muhasebe Haftası nedeniyle Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nı ziyaret etti. Başkan Hayrul Kayar ve yönetim kurulu ile bir süre görüşen Karaaslan, Muhasebe Haftası'nı kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

MUHASEBECİLERE ÖVGÜ

Ardından odada düzenlenen 'Meslek Duayenleri ile Genç Meslek Mensupları Söyleşisi'ne katılan Karaaslan, yaptığı konuşmada muhasebecilerin mesleğine sahip çıkan, meslektaşlarının ilerlemesi için özveri ile çalışan bir ekip olduğunu ifade etti. Türkiye'nin 2023 hedefini hatırlatan Karaaslan, ''Bu hedefe ilerlerken, tek başına siyasetçilerin karar alma mekanizmalarını hayata geçirerek ilerlemesi mümkün değil. Bu, hep beraber gideceğimiz bir yolculuk. Daha sonra 2053 ve 2071 hedeflerimizi de şimdiden hayal ediyoruz. Bu hayali gerçeğe dönüştürecek adımları atmak konusunda özen gösteriyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında herkesin sorumluluğu çok farklı. Her meslek grubunun ayrı ayrı sorumluluğu var. Bunu çok önemsiyorum. Bu nedenle Muhasebeciler Haftası'nda yanınızdayız. Muhasebeciler ekonominin düzgün işlemesine aracı oldukları için hayati bir görev yapıyorlar'' dedi.

HEP ALNIMIZ AK İLERLEDİK

Türkiye'nin önünde 16 Nisan gibi önemli dönem olduğuna dikkat çeken Karaaslan, ''Ülkemiz için hep daha iyisini isteyen bir kadro olarak bugüne kadar çıktığımız bu yolda her zaman alnımız ak ilerledik. Birçok haksızlıkla karşılaştık. Bugün geldiğimiz noktada farklı bir mücadele içindeyiz. Gerek yurt içinde, gerekse sınır ötesi operasyonlarla küresel terörle mücadele ediyoruz. Küresel ölçekte yaşanan her şeyin çözümünün işbirliğinden geçtiğine inananlardanım. Ancak bu sefer yalnızız, birebir mücadele ediyoruz" dedi.

HALK HATA YAPMAZ

Ekonomik beklentiler varken, sistem zaten ilerlerken böyle bir değişikliğe neden gerek duyulduğuna dair soruların var olduğunu ifade eden Karaaslan, "Türkiye dar pencereden dünyaya bakarak devam edemez. Dünya hızla değişiyor ve dönüşüyor. Aynı şekilde Türkiye de öyle. Bu hızlı değişim ve dönüşüm önünde mutlaka bir güncelleme yapmak zorundayız. 2007 yılında Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle bu değişikliğin çok önemli bir adımı hayata geçmiş oldu. Anayasanın 18 maddesindeki değişikliğin meclisten geçmesinin ardından biz bunu halka sormak istediğimizi dile getirdik. Bir grup 'halk hata yapabilir' diyor. Bize göre halk hata yapmaz. Bize düşen anlatmaktır. 16 Nisan'da Türkiye'nin geleceğine, aydınlık yarınlara 'evet' diyeceğiz'' diye konuştu.

'EVET' DEYİP SÖYLEŞİYE KOŞTULAR

Karaaslan'ın konuşması sırasında, yeni evlenen genç muhasebeciler Funda-Hakan Esirgene çifti, nikah salonundan söyleşiye gelerek, katılımcılara sürpriz yaptı. Genç çifti tebrik eden Karaaslan, ömür boyu mutluluklar diledi.

SIRADAKİ HABER
}