HaberlerBüyükşehir'in o kararına itiraz

Büyükşehir'in o kararına itiraz

Atakum'da yıkılan Tarım Meslek Lisesi arazisinin kent parkı olarak kullanılma kararı sonrası eski Okul Aile Birliği üyesi Nihal Gürpınar, Büyükşehir Belediyesi'ne itiraz dilekçesi sundu. Okulun yeni bir okul yapılması için yıkıldığını belirten Gürpınar, sonuç alamadıkları takdirde dava açabileceklerini de söyledi.

Büyükşehir'in o kararına itiraz

Samsun'da Atakum İlçesi'nde protokol cami yapılacağı gerekçesiyle Tekkeköy'e taşınan Atakum Tarım Meslek Lisesi (TML) arazisi, öğrenci velilerin açtığı davalar sonucu dini tesis alanından eğitim alanına çevrilmiş, ardından bina, yeni bir okul binası yapılması için Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkılmıştı. Belediye son olarak söz konusu alanın kent parkı yapılmasına karar verdi.

Atakum TML eski Okul Aile Birliği Başkanı Nihal Gürpınar, Tekkeköy'deki yeni okulun Okul Aile Birliği Başkanı Hatice Kaya ve Veteriner Sağlık Teknisyenleri (VESTED) Şube Başkanı Kemal Şenyer ile birlikte Büyükşehir Belediyesi'ne söz konusu imar planının iptali konusunda itiraz dilekçesi sundu.

TARİH YERLE BİR EDİLDİ

Ardından belediye önünde açıklamada bulunan Gürpınar, "Mahkeme kararları olan 'okulu geri taşıyın' hükümlerine rağmen okulumuz 24 ve 32 derslikli okul yapılması için yıkıldı. 48 yıllık okulumuz ve tarihi yerle bir edildi. Adalet okulumuzu bizlere geri verdi ama İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu kararı uygulamadı. Şimdi de Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi aldığı kararla okulumuzun bulunduğu alanın 'Kent Parkı' olarak kullanılmasına karar verdi. Bu kararın iptali konusunda itiraz dilekçemizi teslim ettik" dedi.

GEREKİRSE YARGIYA GİDECEĞİZ

Alınan son kararın iptal edilmemesi halinde mücadeleye kaldıkları yerden devam edeceklerini belirten Gürpınar, "Bizler sadece yargının verdiği kararın uygulanmasını ve okulumuzu geri istiyoruz. Eğer bu karardan dönülmezse, meclisin bu kararını yargıya taşıyacağız. Daha önce nasıl mücadele ettiysek okulumuz için yine mücadele edeceğiz. Gerekirse yine okulun önünde yatacağız. Buradan Samsunlulara ve siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine çağrı yapıyoruz. Bu haklı mücadelemizde yanımızda olmaya davet ediyoruz" diye konuştu.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}