HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Artık susma zamanı değil

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Artık susma zamanı değil

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, 'Bu Anayasa, bir totaliter rejim öngörüyor. Bu Anayasa değişikliği, ülkeyi başkalaştırıyor. Bunu görmemek mümkün mü? Onun için artık susma zamanı değildir' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Artık susma zamanı değil

Liberal Demokrat Parti Samsun İl Başkanı Samet Menteşoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz'ü makamında ziyaret etti. Referandum sürecinin ülkeyi bir girdabın içine sürüklediğini belirten Menteşoğlu, "Adeta köprüden önceki ilk çıkış noktasındayız. Bunun farkında olmalıyız. Bu Anayasa değişikliği, tüm özgürlüklerimizin önünde büyük engel teşkil ediyor. Partimiz, Yüksek Seçim Kurulu'nun 109 sayılı kararına göre, referandum sürecine katılamayacak. Ancak bu karar, bireysel olarak hayır için mücadele etmeyeceğiz anlamına gelmemelidir" dedi.

MEMLEKETE FAYDASI YOK

Menteşoğlu'nu, ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Akcagöz, "16 Nisan referandumunda 'hayır' demek için çalışacak, çalışmaya devam edecekler. Bunu engellemeye kimsenin gücü yetmez. Bu Anayasa, bir totaliter rejim öngörüyor. Bu Anayasa değişikliği, ülkeyi başkalaştırıyor. Bunu görmemek mümkün mü? Sana, bana, bize faydası yok. Memlekete faydası yok. Kime faydası var? Aslında kimseye faydası yok ama bir kişinin ihtirasını tatmin ediyor gibi görünüyor" dedi.

OLACAK İŞ MİDİR?

"Bir kişinin aklı, milletin aklından büyük değildir" diyen Başkan Akcagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Bir kişinin iradesi, milletin iradesinin üstünde olmamalıdır. Yargı, bir ülkenin temel dayanağıdır. 'Adalet, mülkün temelidir' diyoruz. Bu Anayasa değişikliği, adalet mekanizmasını tek bir kişiye bağlıyor. Olacak iş midir? Adalet, tek bir kişinin dümen suyunda yürüyecek. Yargı sistemi üzerinde tek bir kişi hakim olacak. Barolar daha aktif olmalıdır. Barolar, bu Anayasa değişikliğinin, toplumu parça parça edeceğini köşe bucak anlatmalıdır. Hukukçular, hiç şüphe yok ki bu gerçeği en iyi gören insanlardır. O nedenle, artık susma zamanı değildir. Hukukçular, toplumun önünde giden insanlardır. Bu sorumluluğu yerine getirmek zorundalar. Ülkenin geldiği hale bakın. Bu nedenle, hukukun egemenliği için, bağımsız ve tarafsız yargı adına, 16 Nisan'da sandıktan hayır çıkmak zorunda. "

SIRADAKİ HABER
}