HaberlerEdirne HaberleriAK Parti Edirne Gençlik Kolları Kılıçdaroğlu'na 'Evet' gazetesi gönderdi

AK Parti Edirne Gençlik Kolları Kılıçdaroğlu'na 'Evet' gazetesi gönderdi - Edirne Haberleri

Edirne'de AK Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir radyo programında sarf ettiği sözler nedeniyle, yeni anayasanın 18 maddesini açıklayan 'Evet' adlı gazeteyi CHP Genel Merkezi'ne gönderdi.

AK Parti Edirne Gençlik Kolları Kılıçdaroğlu'na 'Evet' gazetesi gönderdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı radyo programında 'Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı. Başbakan da başka bir partinin genel başkanı, asıl kava o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım' cümlesine karşı AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Tarık Hatipler ve gençlik kolları üyeleri ile Edirne Saraçlar caddesi PTT önünde basın açıklamasında bulundu.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na anayasa değişikliğinde yer alan 18 maddeyi okuması için 'Evet' gazetesi gönderdiklerini belirten Hatipler, 'Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak başbakanlık kurumu doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert bir biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki gelecek yeni sistemde başbakanlık kurumu kalkmaktadır' dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından PTT'ye geçen AK Parti Edirne Gençlik Kolları Başkanı Tarık Hatipler, 'evet' gazetesini postaya vererek CHP genel merkezine gönderdi.

AK Parti Edirne Gençlik Kolları Kılıçdaroğlu’na ‘Evet’ gazetesi gönderdi

SIRADAKİ HABER
}