HaberlerMersin HaberleriAK Parti'li gençler, Kılıçdaroğlu'nun gafını eleştirdi

AK Parti'li gençler, Kılıçdaroğlu'nun gafını eleştirdi - Mersin Haberleri

AK Parti Mersin İl Gençlik Kolları Başkanı İzzeddin Uçan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir radyo programındaki gafını eleştirerek, 'Ana muhalefet partisinin ve genel müdürün düştüğü bu durum, millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir' dedi.

AK Parti'li gençler, Kılıçdaroğlu'nun gafını eleştirdi

AK Parti Mersin İl Gençlik Kolları üyeleri, Özgür Çocuk Parkında yaptıkları basın açıklamasıyla, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun katıldığı bir radyo programında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında yaptığı gafla ilgili eleştirilerini dile getirdiler.
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı İzzeddin Uçan, burada yaptığı açıklamada, siyasetin millete, ümmete ve insanlığa hizmet edebilmek için bir araç olduğunu belirterek, 'Siyaseti amaç haline getiren kişiliğin, kendisinden başka kimseye faydalı olamayacağı ve bozuk bir ruh haline sahip olduğu tarihte ve günümüzde de birçok örnekle karşımıza çıkmaktadır. Siyaset yapmayı amaç haline getirmiş siyasi yapılar yahut kişiler, millet nazarında hiçbir zaman teveccüh göremediği gibi, uzun vadede kazananlardan olmadıkları defalarca tatbik edilmiştir. Siyaset asıl gayesi millete hizmet olanlar için sadece bir araçtır' diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, katıldığı bir radyo programında, 'Düşünün yeni modeli kurduk. Halk seçti cumhurbaşkanını, başbakan da başkası oldu. Cumhurbaşkanı başka partinin genel başkanı, başbakan da başka bir partinin genel başkanı. Asıl kavga o zaman çıkacak, asıl onu düşünmemiz lazım' ifadesini hatırlatan Uçan, 'Öncelikle yapılan bir sistem değişikliğidir. Sistem değişikliğinde yürütmedeki iki başlılık ortadan kaldırılarak, başbakanlık kurumu kaldırılmakta, yürütmenin resmi ve fiili olarak başı cumhurbaşkanı olmaktadır. Cumhurbaşkanını ise doğrudan halk seçmektedir. Ayrıca getirilen yeni cumhurbaşkanlığı sistemiyle kuvvetler ayrılığı daha sert biçimde ortaya çıkmaktadır. Şimdi hal böyleyken CHP genel müdürünün anlaması için tekrar söylemek gerekiyor ki, gelecek yeni sistemde başbakanlık kurumu kalkmaktadır' ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu'nun bu ifadesi ile anayasa değişikliği oylamaları sırasında değişikliğin bir sayfasını karıştırmayıp, değişikliğin milletin menfaatine olup olmadığını sorgulamadan doğrudan 'hayır' demeyi amaç haline getirdiğinin net bir şekilde gün yüzüne çıktığını savunan Uçan, şöyle devam etti; 'Açıklama tam manasıyla fecaattir. Gerçeklerden ve doğrulardan uzak, millet için çalışmayı bırakmış sadece siyaset yapmayı amaç haline getirmiş bu zihniyet, milletin iradesini yansıtmak olan asıl gayeyi çoktan unutmuştur.
Sadece siyaset yapmayı öyle amaç haline getirmişlerdir ki, derdi ya sadece AK Parti'ye muhalefet yapmak ya da bu milleti kandırmaktır. Ana muhalefet partisinin ve genel müdürün düştüğü bu durum millet adına gerçekten bizleri endişelendirmektedir. Biz kendilerini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Siyasetin tek limanı ahlaktır' sözleriyle millet için doğru ve ahlaklı siyaset yapmaya davet ediyoruz.'

AK Parti’li gençler, Kılıçdaroğlu’nun gafını eleştirdi

SIRADAKİ HABER
}