HaberlerSamsunlu Emlakçılarda 'yasa' sevinci

Samsunlu Emlakçılarda 'yasa' sevinci

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası Başkanı Mevlüt Oral, Emlak Müşavirliği Yasası ile ilgili 30 Nisan'a kadar çalışma yapılacağının Bakan Tüfenkci tarafından açıklanmasının kendilerini sevindirdiğini belirterek, 'Bakkal, manav, muhtar, devlet memuru olup emlakçılık yapan hiç kimse artık bu işi yapamayacak' dedi

Samsunlu Emlakçılarda 'yasa' sevinci

Samsun Tüm Emlakçılar Meslek Odası (SATEM) Başkanı Mevlüt Oral, Emlak Müşavirliği Yasası ile ilgili 30 Nisan'a kadar çalışma yapılacak olmasının kendilerini sevindirdiğini söyledi.

BU YASA HERKESİ KORUYACAK
Konuyla ilgili 2010 yılından beri çalışma yaptıklarını ifade eden Başkan Oral, "Bakkal, manav, muhtar, devlet memuru olup emlakçılık yapan hiç kimse artık bu işi yapamayacak. Sayın Bakanımız bunu bizlere müjdeledi. Oda olarak, bizim üyemiz olan kişilere bir belge verme zorunluluğumuz var. Zamanında mali müşavirlik yasası çıkmıştı. İlkokul mezunu olan işine devam ediyordu. Fakat yasa çıktıktan sonra üniversite mezunu olma gerekliliği doğdu. Sonra bir mali müşavirin yanında staj görüyordun. Ardından girdiğin sınav sonrası Vergi Dairesi sana izin veriyordu. Emlakçılıkta da artık böyle yapılacak. Sayın Bakanımız 30 Nisan'a kadar Emlak Müşavirlik Yasası ile ilgili çalışma yapılacağını açıkladı. Biz emlakçılar olarak güçlü ve tek sesle hareket ettik. Sonra Bakanlık bize 'tamam bu yasa artık çıkacak' dedi. Biz Sayın Bakanımızla biraraya geldiğimizde, 'devletin ve milletin menfaati için yararlı olan her şeyi biz kabul ediyoruz. Eğer önerdiklerimiz arasında devletin zararına olan bir şey varsa onu çıkarın' dedik. Bakanımız da önerimize olumlu baktı ve 'bu yasa artık çıkar' dedi. Bu yasa hem emlakçıları hem vatandaşı hem de devleti koruyacak" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLU

SIRADAKİ HABER
}