HaberlerMinik öğrenciler Samsun'da trafiği yerinde öğreniyor

Minik öğrenciler Samsun'da trafiği yerinde öğreniyor

'Trafikte Çocuk' projesiyle beraber ilkokul 4. sınıf öğrencileri, trafik kurallarını ve ilk yardımı yerinde öğrenecek.

Minik öğrenciler Samsun'da trafiği yerinde öğreniyor

Maarif Hareketi kapsamında İlkadım Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Sürücü Kursları Derneği arasında düzenlenen “Trafikte Çocuk” projesiyle beraber, öğrencilere yerinde trafik eğitimi verilmesi amaçlanıyor. Öğrenciler proje kapsamında trafik eğitim parkı ve ilk yardım odası gibi yerlerde uygulamalı olarak ders alacaklar.
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Karadeniz Sürücü Kursları Derneği Başkanı Hasan Guda, “Maarif Hareketi kapsamı içerisinde İlkadım Milli Eğitim Müdürlüğü ile Karadeniz Sürücü Kurslar Derneği arasında ‘Trafikte Çocuk’ projesi düzenlendi. Her hafta 4. sınıflardan oluşan bir grup öğrenci trafik eğitimi alacak. Bu öğrenciler dersleri kurs içerisinde, sınav alanında, trafik eğitim parkında ve ilk yardım sınıfında yapacaklar. Öğrenciler 4 ayrı yerde trafik kurallarını ve ilk yardımı uygulamalı olarak öğrenecekler. Proje Nisan ayının sonuna kadar devam edecek” dedi.

Proje kapsamında ilk kez bugün Subaşı İlkokul öğrencilerine ders verildi. Her hafta başka okuldan öğrencilere ders verilecek.

SIRADAKİ HABER
}