HaberlerHüsrana uğrayacaklar

Hüsrana uğrayacaklar

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu, 'Ne zaman milletle devleti yönetenler bütünleşirse Türkiye üzerinde hesabı olanların ayakları tir tir titremeye başlıyor' dedi

Hüsrana uğrayacaklar

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği halkoylaması bilgilendirme toplantılarına devam ediyor.

19 Mayıs Kültür ve Dayanışma Derneği'nde vatandaşlarla buluşan Başkan Topaloğlu, "Siyaset dışı müdahalelere zemin hazırlayacak şekilde dizayn edilmiş bu çatışmacı, vesayetçi sistem yüzünden çok ağır bedeller ödedik. 16 Nisan’dan sonra bu vesayetçi sistem yok olacak ve millet ne derse o olacak. Hükümeti millet kuracak, güvenoyunu millet verecek" dedi.

MİLLETİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKIN

Milletin değerlerine sahip çıkan herkesin Cumhurbaşkanı seçilebileceğine vurgu yapan Başkan Topaloğlu, "Bu yeni anayasal düzenleme ile iki başlılığı kaldırıyoruz. Hür irademizle cumhurbaşkanımızı seçeceğiz. İstikrarlı cumhurbaşkanlığı dönemleriyle memleketin koşar adım yürümesini sağlayacağız. 3 Kasım 2019’a kadar iyi çalışsınlar, bu milletin değerlerine sahip çıksınlar" dedi.

HÜSRANA UĞRAYACAKLAR

Almanya, Avusturya ve Hollanda'nın tavrını milli iradeye karşı bir uygulama olarak niteleyen Topaloğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Kendilerini demokrat olarak tarif eden bu ülkelerin Türkiye'nin bu makas değişikliğiyle bir sıçrama yapacağını bildikleri için milli irade kararını hoyratça bir üslupla, muhaliflere destek vererek durdurmaya çalışıyorlar. Ne zaman milletle devleti yönetenler birleşse Türkiye üzerinde hesabı olanların ayakları tir tir titremeye başlıyor."

SIRADAKİ HABER
}