HaberlerCanik Belediye Başkanı Osman Genç,10 günde 10 bin kişiye ulaştı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç,10 günde 10 bin kişiye ulaştı

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu çalışmalarını gece gündüz sürdüren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 10 günde 10 bin kişiye ulaşarak 'evet' oyu istedi. Başkan Genç ayrıca, sosyal medyadan yayınladığı canlı yayınlarla da binlerce kişiye ulaştı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç,10 günde 10 bin kişiye ulaştı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için saha çalışmalarını sürdürüyor. Gündüzleri sokak sokak, mahalle mahalle gezerek vatandaşlara referandumda neden evet demesi gerektiğini anlatan Başkan Genç, akşamları ise eşi Nimet Genç’in de katıldığı ev toplantılarında Canik halkından evet oyu istiyor. Referandum için saha çalışmasını yürüttüğü 10 günde 10 bin kişiye ulaşan Başkan Genç, düzenlenen programlarda sosyal medyadan yayınladığı canlı yayınlarla da binlerce kişiye ulaştı.

İSTİKRARI OYLAYACAĞIZ

Referandumun Türkiye'nin geleceği açısından çok önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Osman Genç, "Bu referandum bir hükümet, bir lider belirleme seçimi değildir. Bu referandum Türkiye'nin geleceğini belirleme seçimidir. Bu bir milli davadır, Türkiye meselesidir. Bu seçimin particilikle alakası yok. 16 Nisan'da ya darbe anayasasıyla yönetilen, istikrarsız Türkiye'ye devam diyeceğiz ya da yepyeni, sivil bir anayasayla daha güçlenen, istikrarlı bir Türkiye isteyeceğiz. Benim aziz milletimizin tercihini güçlü Türkiye'den kullanacağına inancım tam" dedi.

YÜZ YÜZE ANLATIYORUZ

Daha çok 'evet' için gece gündüz çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Genç, "Saha çalışmalarımız kapsamında sokak sokak, mahalle mahalle geziyoruz. Gerek çay ocaklarında, gerek esnaf ziyaretlerimizde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Yine referandum çalışmalarımız kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızla biraraya geliyoruz. Akşamları ise ev toplantılarında halkımızla buluşup, hem neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlatıyoruz hem de kafalardaki soru işaretlerini kaldırıyoruz. 10 günde 10 bin insanımızla yüzyüze görüştük. Ayrıca düzenlediğimiz programlarda sosyal medya üzerinden canlı yayın yapıyoruz. İnanıyorum ki bu çalışmalarımız sonunda Canik'ten yeni bir rekor gelecektir" diye konuştu.

BAYBURT VE  GÜMÜŞHANELİLERLE BULUŞTU

Başkan Osman Genç, referandum çalışmaları kapsamında Samsun Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hakan Tali ve üyelerinin yanı sıra Samsun Gümüşhaneliler Federasyonu Başkanı Dr. Mustafa Seven ve dernek üyeleri ile de biraraya geldi. Dernek üyeleri ile sohbet eden Başkan Genç, referandumda neden 'evet' denilmesi gerektiğini anlatırken, dernek üyelerinin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkındaki sorularını da yanıtladı.

SIRADAKİ HABER
}