HaberlerSamsun'da 33 paket sentetik uyuşturucu ile yakalananlar serbest!

Samsun'da 33 paket sentetik uyuşturucu ile yakalananlar serbest!

Samsun'da polisin 'torbacı' tabir edilen sokak satıcılarına yönelik düzenlediği uyuşturucu operasyonunda ele geçen satışa hazır 33 paket sentetik uyuşturucu ile ilgili adliyeye sevk edilen 3 kişi mahkemece serbest bırakıldı.

Samsun'da 33 paket sentetik uyuşturucu ile yakalananlar serbest!

Olay, Samsun'un İlkadım ilçesi Kökçüoğlu Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Samsun Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik ekipleri 'torbacı' diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik yaptığı takip sonucu, metruk bir binaya uyuşturucu saklandığını tespit etti. Polisin düzenlediği operasyonda şahıslar kaçmaya başladı. Kovalamaca sonucu 18 yaşındaki T.K. ile 17 yaşındaki Ş.A.'nın kaçarken yere 1'er paket uyuşturucu attıkları tespit edildi. Olayla ilgili T.K., S.A. ve K.C.(21) gözaltına alındı. Metruk evde saklanan 31 paket bonzai, paketlemede kullanılan gazete parçaları ve makas ele geçti. Yaşları küçük olan T.K. ve Ş.A., Samsun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

T.K., Ş.A. ve K.C. bugün Samsun Adliyesine çıkarıldı. Savcıya ifade veren K.C. tutuklanması talebiyle, T.K. ve Ş.A. ise adli kontrol şartıyla nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Nöbetçi mahkemeye ifade veren T.K. ve Ş.A. adli kotrol şartıyla, K.C. ise şartsız serbest bırakıldı.

SIRADAKİ HABER
}