Haberler19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: Halkımız kararını verdi

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: Halkımız kararını verdi

Mahalle toplantılarını aralıksız sürdüren 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 'Halkımız kararını verdi, 16 Nisan'da sandıkları 'evet' ile patlatmak için sabırsızlanıyor' dedi

19 Mayıs Belediye Başkanı Topaloğlu: Halkımız kararını verdi

İlçenin Yeşilyurt ve Kuşkayası mahallelerini ziyaret eden 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, 18 yaşındaki gençlere seçilme hakkı verilen Anayasa düzenlemesi hakkındaki eleştirilere sert çıktı.
‘Bizim 18 yaşındaki gençlerimiz bacak ısırmaz, kürsü kırmaz’ diyen Başkan Osman Topaloğlu, "Ana muhalefet partisinin milletvekillerinin mecliste yaptıklarını bizim 18 yaşındaki gençlerimiz yapmaz. Ben gençlerimize güveniyorum. 18 yaşında beni seçebilirsin ama seçilemezsin böyle bir şey olamaz. Bu bir yasaktır ve yasağı kaldırıyoruz’’ dedi.

YÜZÜNÜZ MÜ YOK?

CHP'ye yönelik eleştirilerini sürdüren Topaloğlu, "Ana muhalefetin asıl derdi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’den sonra partili bir cumhurbaşkanının muhafazakar bir kişiye nasip olması İşte buna tahammül edemiyorlar. Siyaset halk ile beraber yapılır. Milleti ikna edeceksin ve milletle beraber siyaset yapacaksın. Mecliste yaptıklarını hepimiz gördük. Anayasa değişiklik teklifinin milletin önüne gelmesini engellemek için her şeyi yaptılar. Millete gitmekten neden korkuyorsunuz? Kararı bırakın da millet versin. Milli iradenin vereceği karara da herkes saygı göstersin. Meydanlarda söyleyecek sözünüz mü, meydanlara çıkacak yüzünüz mü yok?’’dedi.

SIRADAKİ HABER
}