HaberlerCHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Çarşamba yüzde 70 'hayır' diyecek'

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Çarşamba yüzde 70 'hayır' diyecek'

16 Nisan'daki referandum çalışmaları kapsamında Çarşamba'da ziyaretler gerçekleştiren CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, 'Anayasa değişikliğinin hiçbir sorunu ortadan kaldırmayacağı gün gibi ortada. Çarşambalı da bunu gayet iyi biliyor ve ilçemiz, yüzde 70'den aşağı 'hayır' demeyecektir' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Çarşamba yüzde 70 'hayır' diyecek'

Referandum çalışmaları kapsamında, İlçe Başkanı Süleyman Bilici ve yöneticileri ile birlikte Çarşamba Batıyaka Semt Esnafı ile bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Sanki 15 yıldır AKP iktidarda değil. Sanki 15 yıldır ülkeyi onlar yönetmiyor. Sanki, sorumluluk onlarda değil. Şimdi bir de kalkmış, 15 yıllık enkazın ağırlığından bahsediyorlar. Komedi furyası diyoruz ya, hakikaten öyle. Çünkü, başka türlü açıklamak mümkün değil" dedi.

'EVET' İÇİN BASKI VAR

Anayasa referandumunun halkın hiçbir sorununa çözüm olmayacağını ifade eden Akcagöz, "Vatandaşlarımız 'evet' demeleri için baskı gördüklerini ama neden 'evet' demeleri gerektiğini bilmediklerini ifade ediyor. Biz bu pazarda, neden 'hayır' demeleri gerektiğini anlattık, anlatmaya da devam edeceğiz. Çarşamba, tercihini hayırdan yana yaparak, Türkiye'nin önünün açılmasına da katkı sunacaktır. Çarşambalının, esnafın onlarca sıkıntısı var. İnsanların gelecek kaygısı var. Terör, can yakmaya devam ediyor. Gençlerimiz, geleceğe dair hayaller kuramıyor. İşsizlik almış başını gitmiş. Bu Anayasa değişikliğinin hiçbir sorunu ortadan kaldırmayacağı gün gibi ortada. Çarşambalı da bunu gayet iyi biliyor ve ilçemiz, yüzde 70'den aşağı 'hayır' demeyecektir. Buna yürekten inanıyorum" dedi.

GÖSTERİŞTEN İBARETLER

Referandumda eşit şartlarla yarışılmadığına işaret eden Akcagöz, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Devletin kayığına binenler, devlet imkanları ile referandum çalışması yapıyor. Yani, senin benim paramla evet propagandası için çalışıyorlar. Biliyorsunuz, referandum bir seçim olarak değerlendirilmediği için hazine yardımından mahrumuz. Ama onlar hazineyi diledikleri gibi kullanıyorlar. Dolayısıyla, gösteriş sizi yanıltmasın. Bu açtıkları gösterişli büroların arkasında mutlaka bir devlet katkısı ve desteği vardır. Ortada gösterişten başka hiçbir şey yok"

SIRADAKİ HABER
}