HaberlerHavza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'CHP'nin derdi Anayasa değil'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'CHP'nin derdi Anayasa değil'

Referandum çalışmaları kapsamında çalışmalarını sürdüren Havza Belediye Başkanı İkiz, 'CHP'nin derdi Anayasa değişliği değil, yüzde 51'i bulacak bir lider çıkaramamak. İstikrar ve güçlü bir Türkiye için 'evet' demeliyiz' dedi

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz: 'CHP'nin derdi Anayasa değil'

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulundu. İkiz, Şeysafi, Yazıkışla, Ortaklar ve Ersandık mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlardan halk oylamasında "evet" yönünde oyu kullanmalarını istedi.

Anayasa değişikliği ile Türkiye’de vesayet dönemimin sona ereceğini belirten İkiz, “Ülkemiz ne zaman gelişmeye başlasa askeri ya da siyasi vesayetler önümüzü kesti. Bu Anayasa değişikliği ile bunların önüne geçilmek isteniyor. Çalışanın, bu ülkeye hizmet edin önünü açmak için 'evet' demeliyiz” dedi.

LİDER ÇIKARAMIYORLAR

İstikrar ve güçlü Türkiye için 'evet' çağrısı yapan Başkan İkiz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bu sistemle Cumhurbaşkanı 2 dönem seçilecek ve yaptıklarından da yapmadıklarından da sorumlu olacak. Recep Tayyip Erdoğan madem gücü kendinde toplamak istiyor, neden kendini 2 dönemle kısıtlıyor? Neden Cumhurbaşkanının yargılanması yolunu açıyor? CHP’nin derdi Anayasa değişliği değil, yüzde 51’i bulacak bir lider çıkaramamak. İstikrar ve güçlü bir Türkiye için 'evet' demeliyiz."

AK Parti Havza İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir de yeni sistem ile ülkenin hızlı bir gelişme yaşayacağını belirterek, "AK Parti iktidarları döneminde ülkemiz büyük hizmetler ile tanıştı ve güçlü bir ülke oldu. Yeni sistem ile ülkemiz daha hızlı şekilde gelişecek bölgesinde ve dünyada lider olma hedefine hızlı bir şekilde yürüyecek" dedi.

SIRADAKİ HABER
}