HaberlerTerme spor kenti oluyor

Terme spor kenti oluyor

Terme Belediyesi, ilçenin daha sağlıklı ve yaşanılabilir kent olması hedefiyle altyapı yatırımlarının yanında spor tesisi, park, çocuk oyun sahaları gibi üst yapı yatırımlarını da hız kesmeden sürdürüyor

Terme spor kenti oluyor

Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, AK Parti İlçe Başkanı Ali Kılıç ve parti yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçenin Şeyhli Mahallesi'nde yapımı tamamlanan halı saha ve Şeyhli İlkokulu bahçesindeki voleybol ve basketbol sahalarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Başkan Şenol Kul, “Her kurduğumuz tesis başarıyı da beraberinde getirecek. Terme spor kenti olma yolunda ilerliyor” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Terme Belediyesi ile Spor Toto Teşkilatı işbirliği ile ilçenin Elmalık, Söğütlü ve Kozluk mahallelerine kapalı halı saha, Şeyhli ve Evci mahallesine de açık halı saha yapıldı. Bu yatırımların yanı sıra Şeyhli ve Söğütlü okullarının bahçelerine basketbol ve voleybol sahaları kuruldu.

7 YENİ SPOR ALANI

Spor alanlarının önemine dikkat çeken Kul, “Sağlıklı yaşamın en önemli unsurlarından birisi de spordur. Mahallelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda inceleme yaptığımızda taleplerden biri de özellikle gençlerin spor yapabileceği alanlar oldu. Gençlerimizin spor yaparak vakit geçirmeleri, sağlıklı yaşamlarına katkı sunabilmek, enerjilerini spor yaparak atmalarına olanak sağlamak için bu projeye hız verdik. İhtiyaçlar doğrultusunda, 5 halı saha ve 2 basketbol ve voleybol sahalarının yapımı tamamlandı. Halkımızın bize vermiş olduğu görev bilinciyle, çalışmalara aralıksız devam edeceğiz” dedi.

BAKAN KILIÇ’A TEŞEKKÜR

Başkan Kul, Terme’de yapılan tüm spor yatırımlarına destek ve katkılarından dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a da teşekkür etti.

SIRADAKİ HABER
}