HaberlerMalatya HaberleriCHP Parti Sözcüsü Böke'den MASTÖB'e ziyaret

CHP Parti Sözcüsü Böke'den MASTÖB'e ziyaret - Malatya Haberleri

Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği (MASTÖB) Malatya Şubesini ziyaret eden CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, 'Özlediğim Türkiye'yi MASTÖB'ün içinde ve Malatya'da gördüm' dedi.

CHP Parti Sözcüsü Böke'den MASTÖB'e ziyaret

Bir dizi programlara katılmak üzere Malatya'ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Kadın Kolları Başkanı ve Yönetimi ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle MASTÖB Malatya Şubesini ziyaret etti.
Ziyarette bir konuşma yapan MASTÖB Malatya Şube Başkanı Murat Cengiz, 'Bugün özel bir gün. Bizi bu önemli günde ziyaret eden CHP'nin kadın milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Selin Saye Böke'ye teşekkür ediyor ve tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum' diye konuştu.
MASTÖB hakkında bilgiler veren Cengiz, 'MASTÖB Malatyalı Dernek ve STK'ların çatı kuruluşu olması için kurulan bir oluşumdur. Türkiye ve Dünya geneli 35 bine yakın üyesi olan bir kuruluştur. MASTÖB tüm siyasi partilere aynı mesafede olan ve bünyesinde tüm etnik kökenli ve düşüncede üyesi olan bir oluşumdur' ifadelerini kullandı.
MASTÖB Malatya Şubesi Kadın Kolları Başkanı Saadet Alay ise, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak ziyaretten dolayı CHP heyetine teşekkür etti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke de, Malatya'da olmaktan dolayı çok onur duyduğunu kaydederek, 'Özlediğim Türkiye tablosunun Malatya'da yaşadığını biliyorum ama o sofralara ortak olabilmek, bu sıcak sohbeti yapabilmek inanın ki bir siyasetçiye neden siyaset yaptığını hatırlatıyor. Özlediğim Türkiye'yi MASTÖB'ün içinde ve Malatya'da gördüm. Ben MASTÖB'ün oluşturduğu birlik ve beraberliğin partiler üstü olduğunu gördüm. Bu yüzden size çok teşekkür ederim' şeklinde konuştu.

CHP Parti Sözcüsü Böke’den MASTÖB’e ziyaret

SIRADAKİ HABER
}