HaberlerBakan Kılıç tanıtacak

Bakan Kılıç tanıtacak

Bakan Akif Çağatay Kılıç'ın talimatlarıyla, Havza'ya yapılacak olan 20 Ocak Şehitler Anıtı projesinin önümüzdeki hafta kamuoyuna sunulacağı ifade edildi. Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, Canik Belediyesi'nin aynı yer için anıt projesi hazırlamasına ilişkin, 'Canik Belediyesi'ne, bakanlığın bir proje hazırlığında olduğunu söylemiştik' dedi

Bakan Kılıç tanıtacak

HAVZA'YA ANIT

Samsunspor'un 20 Ocak 1989'daki trafik kazasında kaybettiği futbol şehitleri Nuri Asan, Mete Adanır, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomiç ve otobüs şoförü Asım Özkan'ın anısına Gençlik ve Spor Bakanlığı, kazanın olduğu Havza'ya anıt yaptıracak. Yaklaşık 6 aydır bu anıt için hazırlık yapan bakanlığın, önümüzdeki hafta anıt projesini kamuoyuyla paylaşacağı ifade edildi. Anıtın içerisinde Samsunspor Store, kafeterya, mescit gibi bölümlerin de olacağı belirtildi.

ÇALIŞMADAN BAHSETTİK

Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu, dünkü antrenmanı izlerken bir soru üzerine ise aynı yer için hem bakanlık, hem de Canik Belediyesi'nin proje yapmasına değindi. Başkan Tutu, "Canik Belediye Başkan Yardımcısı kulübümüze gelerek iki talepte bulundu. Birincisi kitap yapılacağı yönünde, diğeri de Samsunspor anıtı. Destek istediler. Kitap projesinde kulübün tüm kaynaklarını kendilerine aktaracağımızı söyledik. Anıt ile ilgili de bakanlığın çalışmasından bahsettik" dedi.

STADA MÜZE YAPILACAK

Başkan Tutu, şöyle devam etti: "Yeni stadın çimleri ekilirken, Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a talepte bulunduk. 'Kulüpteki kupaları, formaları kimse göremiyor, yeni stadın altına müze yapalım' dedik. Müzenin içine de kazada kaybettiklerimizin için bal mumu heykelleri yapılması fikrini sunduk. Sayın bakanımız bu fikri çok beğendi. Bunun ardından Bakanımız Akif Çağatay Kılıç, Havza'ya anıt yapılması konusunda taraftarın isteğinin arttığını ve oraya anıt yapılması için çalışma başlattıklarını söyledi."

CANİK'LE PAYLAŞTIK

"İçinde Samsunspor Store'si, kafeteryası, insanların durduğunda Samsunspor'la ilgili bir şeyler alıp, istirahat edebilecekleri proje olacak. Bunları Canik Belediyesi'yle de paylaştık. Canik Belediyesi de muhtemelen burada bir aksama olabilir diye iyi niyetli olarak anıt projesi yaptı.

Hafta sonuna kadar yada önümüzdeki hafta başı bakanlığımızdan proje ile ilgili açıklama yapılacaktır. Çok güzel bir proje oldu. Kazadan sonra tekrar dirilişini anlatan muhteşem bir proje oldu. Buradaki niyeti tartışmamak lazım."

SIRADAKİ HABER
}