HaberlerKKTC, Türkiye ile rahat

KKTC, Türkiye ile rahat

Haber Medya'yı ziyaret eden Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, 'KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, 'Türkiye'de eğer KKTC konuşuluyorsa, uykumuz rahat' diyerek, bizden de bunu her zaman dillendirmemizi istedi' dedi

KKTC, Türkiye ile rahat

Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Altuntaş, Haber Medya Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Necdet Uzun’u ziyaret etti. Altuntaş, KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Samsun’a gelmek istediğini belirtti.

TÜRKLER ZOR DURUMDA

Bu ayın 26’sında Bulgaristan’da genel seçimlerin olduğunu hatırlatan Altuntaş, konfederasyon olarak Türk partilerinden, Dost Partisi’ni desteklediklerini belirtti. Altuntaş, “Makedonya’da son seçimlerin üstünden 2 ay geçmesine rağmen yeni hükümet kurulamadı. Orada Türkler çok zor durumda ve sahip çıkılması gerekiyor. Çünkü Makedonya’ya en fazla yardım eden iki ülkeden biri Türkiye’dir" dedi.

EROĞLU, SAMSUN’A GELMEK İSTİYOR

KKTC'nin eski Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun Samsun’a gelmek istediğini ifade den Altuntaş, “Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen etkinliğe katılan Eroğlu, Atatürk şehri Samsun’u hiç görmediğini ve bir organizasyon yapılmasını istedi. Aynı toplantıda Sayın Eroğlu, ‘Türkiye’de eğer KKTC konuşuluyorsa, uykumuz rahat. Konuşulmazsa biz zor durumdayız’ deyip, bizden de bunu her zaman dillendirmemizi istedi” dedi.

Volkan ŞEN

SIRADAKİ HABER
}