HaberlerZonguldak HaberleriUysal, işçiye yüzde 25 maaş artışına imza attı

Uysal, işçiye yüzde 25 maaş artışına imza attı - Zonguldak Haberleri

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye İş Sendikası ile yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde 118 işçiye yüzde 25 zammı öngören anlaşmayı imzaladı.

Uysal, işçiye yüzde 25 maaş artışına imza attı

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında Şubat 2017 tarihinde başlayan ve belediyede çalışan 118 işçiyi ilgilendiren 2017-2019 Dönemi Toplu Sözleşme görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı. Belediye İşçilerine 2 yıl için toplamda yüzde 25 zam verildi.
Kdz. Ereğli Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında sürdürülen sözleşme görüşmelerinin son oturumuna, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan, Şube Başkan Yardımcısı Osman Karataş, Mali Sekreter Recep Köksal ile Komisyon Üyesi Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Ağlar ve Atilla Bulak ile Mali Hizmetler Müdürü Adil Korkmaz katıldı.
İmzalanan sözleşme gereği, 01 Mart 2017 ve 28 Şubat 2019 tarihlerini kapsayan 2 yıllık dönemde, sosyal yardımlara ilişkin maddelerde yüzde 16-30 oranında artış sağlanırken, ücretlerde ise birinci yıl yüzde 12.64, ikinci yıl yüzde 12.38 olmak üzere, işçi ücretlerine toplamda yüzde 25 oranında zam yapıldı.
Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Tahsin Atayan yaptığı açıklamada Başkan Uysal'a, emeğin ve emekçinin yanında yer alması ve hassasiyetinden dolayı teşekkür etti.
Kdz. Ereğli Belediyesi olarak tüm çalışanları ile bir aile olduklarını ifade eden Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, onların mutlu ve huzurlu olmasını istediklerini söyledi. Uysal konuşmasında 'Biz büyük bir aileyiz . Ücret artışları bir yana, biz çalışanlarımızın huzur ve mutluluğu, çalışma barışı ve istikrarını önceledik. Bunun için evet dedik ve 2 yılda toplamda yüzde 25 zam yaptık. Sosyal yardımlara ilişkin artışlarımızda yüzde 30'ları buldu. İşçilerimiz ve ailelerine bereketli ve uğurlu olsun' dedi.
Yapılan konuşmaların ardından taraflar 118 işçiye 2 yılda toplam yüzde 25 zam öngören anlaşmayı imzaladı.

Uysal, işçiye yüzde 25 maaş artışına imza attı

SIRADAKİ HABER
}