HaberlerKayseri HaberleriKayseri Şeker'in Develi'deki çiftçi eğitimine AK Parti Kayseri milletvekillerind

Kayseri Şeker'in Develi'deki çiftçi eğitimine AK Parti Kayseri milletvekillerind - Kayseri Haberleri

Kayseri Şeker tarafından düzenlenen çiftçi eğitim seminerine, Kayseri Milletvekilleri Sami Dedeoğlu ve İsmail Emrah Karayel de katılarak destek verdi.

Kayseri Şeker'in Develi'deki çiftçi eğitimine AK Parti Kayseri milletvekillerind

Kayseri Şeker tarafından 63.Kampanya döneminde pancar alım kampanyasında fabrika merkezlerine gelecek pancarın belirli program dahilinde sökümü ve tesellümünü içine alan Randevulu sistem hakkında çiftçilere yönelik olarak verilen eğitim semineri Develi Kadın ve Gençlik Merkezi toplantı salonunda yapıldı.
Çiftçi Eğitim Seminerinde konuşan Kayseri Milletvekili Sami Dedeoğlu, 'Kayseri Şeker'in son 5-6 yılda nereden nereye geldiğini hep birlikte görmekteyiz. Daha önceki dönemlerde 8 ay para alamayan bir kurum şuan iyi bir noktaya gelmiş ve varlık fonunda hissedar oluyor. Bunu ben çok önemsiyorum. Siz çiftçi kardeşlerimin de geleceği huzuru için iyi bir karar vereceğinizi düşünüyorum. Bir kurum Başarılı bir noktaya geliyorsa oraya rağbet çoğalır. İştahları kabaranlara fırsat vermeyin. Biz de Kayseri Milletvekilleri olarak hiç ayrım yapmadan devamlı Hüseyin Akay başkanımızın yanındayız. Ankara da siz çiftçi kardeşlerim her zaman hizmetinizde olduğunu biliniz' dedi.
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise, 'Develi'de Kayseri Şeker tarafından düzenlenen çiftçi eğitim seminerlerinde bir arada olmaktan ve Sizin sorularınızı dinleyip çözüme kavuşturmaktan memnuniyet duymaktayız. Çiftçi kardeşlerimizin Başkan Hüseyin Akay'a yönelttiği soruları ve Başkanımızın cevaplarını can kulağıyla dinledik.Son derece memnunuz.Burada olmamdaki en önemli şeylerden bir tanesi Kayseri'de vergi rekortmeni bir kuruluşun toplantısı son derece önemlidir. Kayseri Şekeraynı zamanda Devlete bu kadar vergi veren bir kuruluştur.
Bizler Milletvekilleri olarak Yönetimimiz ve Başkanımızlasürekli görüşüyoruz. Sorunları konuşuyor çözüm yolları arıyoruz.Başkanımızında dediği gibi kota konusu var.Kota konusuyla ilgili Başkanımla ilgili Sami Dedeoğlu'yla gitmedik yetkili bırakmadık.Bu işlerle birebir ilgileniyoruz. Kayseri Şekerin, Kayseri için, Kayseri çiftçisi için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.Bu yönetimden önceki yönetimde Kayseri şekerin içinde bulunduğu borç batağını hepiniz biliyorsunuz.Bunları biz biliyorduk, siz yaşıyordunuz. Paranızı alamadığınızı, sistemsiz çalıştığınızı biliyordunuz.Ama şuan Randevulu söküm randevulu taşımadan bahseden Şeker haline geldi.Kayseri Şeker, şeker oranındaki değerden bahseder hale ve teknik işlerle uğraşır hale geldi.Avrupa çiftçisiyle Develi çiftçi sinin yarışmasından bahseden Kayseri Şeker Ben inanıyorum Buradaki çiftçi Dünyanın en iyi çiftçisidir.Bizim insanımız hiç kimseden daha aşağı değildir.Bunları Yapmanın temeli iyi bir yönetimdir.Kayseri Şeker başkanına ve bütün yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bu çalışmanın, Devlet ve hükümetlebirlik ve beraberlik içinde olması lazım.Kayseri Şekere başarılar diliyorum' diye konuştu.
Kayseri Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay da 'Bölge Milletvekillerimizin Kayseri Şeker tarafından düzenlenen Çiftçi eğitim seminerine teşrifi,Devletimizin, Milletvekillerimizin Kayseri Şeker'e ve Kayseri Şeker Çiftçisine verdiği değer ve önemin göstergesidir.Aynı zamanda bizim sorunlarımıza da ne kadar ilgi alaka gösterdiğinin ifadesidir.Bu bizim için gerçekten büyük bir fırsattır. Kayseri Şeker Fabrikasının 6 senede geldiği nokta ortadadır.Bu başarılı durum Devletimiz son günlerde gündemde olan Varlık Fonuna Kayseri Şeker'in Özelleştirme idaresindeki %10 luk hissesinin devri ile de biz kez daha tescillendi. Kayseri şeker fabrikasının özelleştirmede olan hissesinin % 10 u varlık fonuna devredildi. Varlık Fonuna devredilen kuruluşlara baktığımız zaman Türkiye'nin en çok kar eden kuruluşları olduğunu görüyoruz. Umarım bu yatırımlar için önemli bir fon oluşturacak. Türkiye üzerinde oynanan oyunlara karşı da bir güç oluşturacak. Bu kadar büyük kuruluşların içinde bizimde olmamız bizim değerimizin ne denli yüksek olduğunun göstergesidir' şeklinde konuştu.
Başkan Akay, 'Siz çiftçilerimizle ve siyasetçilerimizle de istişarelerde bulunuyorum. Siyasetçilerimizle istişarede bulunmayı anlamlı ve değerli buluyorum. Çünkü Kayseri Şekerin bundan sonra yoluna güçlü devam edebilmesi için siyasetle birlik bütünlük içerisinde, varlık fonuyla birlik bütünlük içerisinde yoluna devam etmesi lazım. Bu şirket artık Türkiye'nin güçlü kuruluşlarından bir tanesidir. Rasgele insanların elinde yönetilmesi söz konusu değildir. Daha profesyonelce yönetilmesi lazım. Şeker sektöründeki tehlikeye vurgu yaptım. Bu tehlikeyle baş edilebilmesi için de Profesyonelce yönetilmesi lazım. Onun için de sizin bu konudaki kanatınız bizim için önemlidir' dedi.
Başkan Akay'ın 'Bizim bugüne kadar size yapmış olduğumuz hizmetlerden katkılardan memnun musunuz? Görevimiz devam etsin istiyor musunuz?' diye sorması üzerine salonda bulunan çiftçiler 'Evet' diye cevap verdi.
Develi Bölgesi Çiftçi eğitim seminerine;Kayseri Milletvekilleri Sami Dedeoğlu ve İsmail Emrah Karayel, Belediye Başkanı Mehmet Cabbar, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Durukan, Gıda ve Tarım İlçe Müdürü Murat Hodul, Sulama Birlikleri, Ziraat Odası ve diğer STK temsilcileri ile Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer,Kayseri Pancar Kooperatifi Başkanı Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu,Yönetim Kurulu Üyelerinden İlhan Argun, Harun Halıcı, Nizamettin Çatak, Denetim Kurulu Üyeleri Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Hurşit Dede, Turan Kaya, Abdulkadir Güneş, Halis Lektemur, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Tayfun Öner, Kayseri Pancar Kooperatifi Müdürü İsmet Aksoy, Genel Müdürü yardımcıları ve bölge çiftçileri katıldı.

Kayseri Şeker’in Develi’deki çiftçi eğitimine AK Parti Kayseri milletvekillerind

SIRADAKİ HABER
}